V dňoch od 12.5. do 16.5. žiaci 2. a 3. ročníka našej školy opustili lavice a vydali sa za dobrodružstvami do Rajeckých Teplíc. Čakala nás tu škola v prírode, kde sme mali zažiť veľa vecí. I keď počasie sa nezdalo priateľské, všetci sme pred autobusom čakali s úsmevom na perách. Možno sme tak maskovali smútok z odlúčenia od našich najbližších, ale určite sa tam skrývalo aj očakávanie nového. Cesta autobusom bola veselá, plná spevu, rozhovorov i nejakého toho boľavého bruška. Po príchode nám naši chlapci džentlmeni pomohli s batožinou a mohlo sa začať veľké sťahovanie. Keď už mal každý svoje miesto na spanie i hranie, začal sa kolotoč zážitkov. Hneď prvý deň turistika na najbližšie Skalky, odkiaľ sme si po dlhom stúpaní do kopca užili krásny výhľad na celé Rajecké Teplice. Cesta dole bola veselšia a o poznanie rýchlejšia. Neoddychovali sme však ani potom, nakoľko sa večer rozbehla diskotéka s animátormi. Na druhý deň, plní síl, sme sa vybrali znova von a to do Rajeckej Lesnej, pozrieť sa na jedinečný pohyblivý betlehem. Všetkých nás toto divadlo uchvátilo a plný dojmov sme sa ešte vybrali na miestnu kalváriu, kde sme si dobre obzreli prírodu naokolo. Aby toho nebolo málo, a keďže počasie nám žičilo, rozhodli sme sa navštíviť miestny ranč. Po dlhej túre po lúkach a cestičkách, sa nám pred očami ukázalo krásne gazdovstvo, kde sme obdivovali malé prasiatka, jahniatka, strieborné líšky, ryby, kone i kozy. Najlepším zážitkom však bola jazda na koni, ktorú si mohol vyskúšať každý. Tretí deň, aby sme nevychladli, navštívili sme jazero, kde sme spozorovali nepriateľskú labuť a kačacie rodinky, a aby toho nebolo málo animátori pre nás pripravili tvorivé dielne. Vyskúšali sme si naozajstný hrnčiarsky kruh, modelovanie z moduritu, rôzne spoločenské hry i stolný futbal. Na štvrtý deň, sme si naše výrobky dotvorili a vytvorili ešte aj vlastné sviečky, ozdôbky a vlajky. Zábava pokračovala večernou prechádzkou do mesta, nákupom suvenírov pre rodinu a diskotékou. V piatok sme sa už však museli zbaliť, pripraviť na odchod, ale cestou sme ešte stihli navštíviť Čičmany a pokochať sa krásou okolia. Nezabudnuteľný týždeň prešiel a my sme sa doma zvítali s našimi rodinami a strávili víkend rozhovorom o zážitkoch. Tešíme sa na ďalšie výlety a akcie, ktoré majú pre nás ešte pani učiteľky naplánované.