2. mája sa žiaci 6. a 7. ročníka vybrali do Nitry, aby si pozreli divadelné predstavenie v réžii Jána Luterána Bola raz jedna trieda, ktoré obsahovalo spomienky na školu. Našli sme v ňom veľa povedomých myšlienok, príbehov a poučiek, zaspomínali sme si na príkazy a nariadenia, pripomenuli sme si niečo z učebných osnov viacerých predmetov. Prostredníctvom predstavenia štyria mladí herci, ktorí podali vynikajúci výkon, pootvorili žiacke knižky plné poznámok a oznamov pre rodičov, napísali si diktát, zaspievali si, aby napokon na všetko spomínali s láskou, nostalgiou a humorom. Videli sme obnovenú premiéru vtipnej inscenácie bývalých poslucháčov bratislavskej VŠMU. Po príjemnom kultúrnom zážitku nás Nitra privítala slnečným počasím, aby sa žiaci mohli prejsť jej ulicami a tiež kúpiť pre seba či svojich blízkych milé darčeky, ktoré im tento výlet budú pripomínať. Návštevu divadelného predstavenia zorganizovala pani učiteľka Mgr. Denisa Žatková.
Mgr. Jana Fabianová
Žiaci 2. B sa v tomto školskom roku po prvýkrát zapojili do celoslovenskej literárnej súťaže Čítame s Osmijankom. Každý žiak musel vypracovať 2-krát osem otázok. Pomocou nich sme sa zoznámili s novými zaujímavými knižkami, napr. Keby som bola bosorka, Žirafia mama, Opice z našej police a mnohé iné. Táto súťaž nám pomohla zdokolaliť svoje čitateľské zručnosti a zvýšiť našu čitateľskú gramotnosť. 


