Vo štvrtok 24. novembra bolo v priestoroch školy rušno a veselo. Prváci mali slávnostnú imatrikuláciu. V úvode akcie privítala všetkých prítomných pani vychovávateľka Bujnová, ktorá v krátkosti predstavila obsah slávnostnej imatrikulácie. To, že sú naši prváci ozaj šikovní predviedli v 9.A triede, kde zaspievali piesne. Pred samotným pasovaním museli preukázať aj fyzickú zdatnosť a prejsť prekážkovou dráhou. Šikovnosť predviedli fúkaním loptičky, prechodom cez tunel, presúvaním s loptou. Dokázali, že sa usilovne učia a poznajú už mnohé písmená a vedia počítať. Ako posledné museli zložiť sľub prvákov. Keď to všetko zvládli, boli deviatakmi pasovaní do cechu žiackeho. Prváčikom odovzdali imatrikulačnú listinu a taktiež malý darček. K zábave patrí aj tanec. Deti si zatancovali spolu s deťmi navštevujúcimi tanečný krúžok na našej škole. Prváci zvládli svoj pasovací deň na veľkú jednotku a našou odmenou boli ich usmiate tváričky, ktoré žiarili šťastím. Poďakovanie patrí aj pani kuchárkam, ktoré sa postarali o občerstvenie a všetkým deviatakom, ale najmä dievčatám - Márii, Vanese, Miriam, Veronike, Viktórii a Natálii.