Vyhodnotenie činnosti ŠKD

HODNOTIACA SPRÁVA ČINNOSTI ŠKD ZA I.POLROK ŠKOLSK0HO ROKA 2022/2023

V prvom polroku šk. roka 2022/2023 navštevovalo ŠKD 189 detí od septembra a do decembra sa postupne prihlásili 3 deti, čiže celkový počet detí je 192. Deti sú rozdelené do šiestich zmiešaných oddelení od 1. – 5.ročníka. Umiestnené sú v kmeňových triedach, kde vykonávajú hlavnú

výchovno – vzdelávaciu činnosť.

PREVÁDZKA ŠKD:    5:45 – 7:30 RANNÝ ŠKD /umiestnený v herni ŠKD/

11:15 – 15:00 /kmeňové triedy/

15:00 – 16.15 /herňa ŠKD/

V školskom roku 2022/2023 pracuje v ŠKD 6 kvalifikovaných vychovávateliek.

I. oddelenie:   Bc. Španková Barbora

II. oddelenie: Renata Pavlová

III. oddelenie: Danica Žitňanová, vedúca vychovávateľka

IV. Oddelenie: Mgr. Veronika Košíková

V. oddelenie: Mgr. Ivana Chrenková

VI. oddelenie: Alena Tuchyňová

Výchovno - vzdelávacia činnosť prebieha podľa výchovno – vzdelávacieho plánu vypracovanom v našom školskom zariadení. V tomto školskom roku sme prešli na ETK.

Platby za pobyt v ŠKD sú naďalej 10€, platby prebiehajú elektronicky.

Deti sa stravujú v školskej jedálni podľa harmonogramu príchodov na obed zosúladený s o žiakmi II. stupňa.

Realizovali sme výchovno-vzdelávacie činnosti pri ktorých sme kládli dôraz na odpočinok, relax, pobyt vonku, rozvoj pohybovej aktivity, manuálnych zručností, správanie detí k spolužiakom, zdravú stravu, environmentálnu výchovu, prácu s DT pri prezentáciách, kvízoch poznávaní okolia, prezentáciu  na verejnosti. V popoludňajších hodinách si deti môžu písať domáce úlohy  za pomoci vychovávateliek.

Plán mesačných akcií sme priebežne plnili:

September:

SVETOVÝ DEŇ ZNÁMKY – deti navrhli vlastné motívy s ľubovoľnými témami, výstava v rámci ŠKD.

HĽADANIE POKLADU - pohybová hra celoklubová akcia

Október:

MESIAC ÚCTY K STARŠÍM - výroba pozdravov pre starých rodičov aktivita všetkých oddelení

- vystúpenie pre starých spoluobčanov z Matice slovenskej a SZZŤP.

/Pásmo piesní, hovoreného slova k danej téme/

ČLOVEK A PRÍRODA V JESENI -  vychádzky po okolí, pohybové aktivity kvízy o prírode.

STRAŠIAK DO MAKU -  výstava strašiakov zúčastnili sa všetky oddelenia, výstava vo vestibule školy.

Deti podľa vekových kategórii ukázali svoju fantáziu a manuálne zručnosti.

November:

OCHRANA ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA - triedenie odpadu tvorba projektov, výroba plagátov,

prezentácie v triedach. Každé oddelenie si uskutočnilo aktivity podľa svojich nápadov a schopností. Táto činnosť sa stretla s mimoriadnym záujmom u detí.

JESENNÝ STROM - výrobky z prírodnín, šarkany, ovocie, výstava zhotovená a prezentovaná

vo vestibule školy. Zúčastnili sa všetky deti s pomocou svojich vychovávateliek.

AJ ODPADOVÝ MATERIÁL SA DÁ VYUŽIŤ - deti vyrábali jednoduché predmety /svietniky, kŕmidlá/

December:

PRÍCHOD MIKULÁŠA -  besiedky v triedach, spoločné adventné kalendáre so zaujímavými úlohami.

Ako darček deťom sme pozvali do školy Bábkové divadlo OSCAR z Bratislavy, ktoré nám zahralo

rozprávku „ŠKAREDĚ KÁČATKO“.

Spolupracovali sme pri výrobe vianočných ozdôb pre spoločný stromček našej školy.

Predvianočné obdobie vyvrcholilo vianočnou besiedkou, na ktorej sme zahrali divadlo „Vianoce“ pre rodičov a všetkých návštevníkov školy. Na vystúpenie prišli aj deti z MŠ Hronského a Komenského.

Vo vestibule školy sme inštalovali výstavu vianočných pohľadníc .Pohľadnice priniesli   deti, rodičia aj zamestnanci školy. Môžeme sa pochváliť, že najstaršie pohľadnice boli z roku 1964. Výstava sa stretla s veľkým záujmom ako u žiakov,  tak aj v radoch verejnosti a návštevníkov školy.

Január:

VZNIK SLOVENSKEJ REPUBLIKY - výroba plagátov a vlajok.

ZIMNÉ ŠPORTY - realizovanie zimných športov nám nevychádzalo, nakoľko nenapadol sneh.

Snažili sme sa rozvíjať športové aktivity podľa toho, ako nám prialo počasie. Využívali sme ihriská v okolí školy.

V popoludňajšej činnosti aktívne využívame knižnicu, v ktorej organizujeme čitateľské dni a deti si chodia pravidelne vymieňať knihy. Táto aktivita prispieva k rozširovaniu čitateľskej gramotnosti, rozvoju slovnej zásoby a zvýšenému záujmu o knihy aj vďaka pravidelnému dopĺňaniu nových titulov. Herňu ŠKD využívajú všetky deti, vďaka veľkému priestoru a vybaveniu hracími stolmi, môžu aktívne relaxovať a využívať na pohybovú aktivitu aj v nepriaznivom počasí.  Aj tento rok sme doplnili športové potreby a vybavenie herne. /Lopty, rakety.../

Počas prvého polroka 2022/2023 absolvovala v ŠKD súvislú pedagogickú prax Katarína Oboňová

študentka 4. ročníka  SPgŠ v Trenčíne, pod vedením vychovávateľky Aleny Tuchyňovej.

Našu činnosť a aktivity v ŠKD sme prezentovali na verejnosti a na Webe školy.

Aktívne sme spolupracovali s vedením školy, vyučujúcimi na I. aj II. stupni a rodičmi detí.

Počas celého polroka sme kládli dôraz na bezpečnosť, zdravý vývoj detí, zaujímavé aktivity, pokojnú atmosféru. Snažili sme sa, aby bola činnosť pre deti nenáročná, ale zaujímavá.