V   „ZŠ  Gorazdova  sme  úspešnejší“

Výzva:                            V základnej škole úspešnejší

Názov projektu:            Inkluzívne vzdelávanie

Poskytovateľ projektu: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Prijímateľ projektu:       Základná škola Ul. Gorazdova 1319/6, 957 04 Bánovce nad Bebravou

Predmet podpory:         poskytnutie nenávratného finančného príspevku (NFP) pre projekt

Konkrétny cieľ projektu:  Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov

Hlavná aktivita projektu:

Hlavná aktivita projektu je zameraná na činnosť asistentov učiteľa. Neoddeliteľnou súčasťou výchovno-vzdelávacieho  procesu je asistent učiteľa, ktorý je pridelený k žiakom so ŠVVP, ktorých diagnózy si to osobitne vyžadujú.

Aktivity asistenta sú zamerané na bezprostrednú pomoc a spoluprácu s učiteľom v triede, uľahčovanie adaptácie a pomoc pri prekonávaní bariér.

Dôležitou súčasťou aktivít asistenta učiteľa je príprava učebných pomôcok, sprevádzanie žiaka  aj mimo triedy a pri mimoškolských aktivitách.

Cieľom a výstupom aktivity asistenta učiteľa budú činnosti vedúce k zabezpečovaniu rovnosti príležitosti vo výchovno-vzdelávacom procese.

Realizácia aktivít projektu:

Činnosť  asistentov učiteľa v našej škole bude realizovaná v priestoroch žiadateľa, personálne zabezpečená dvomi pracovnými silami. Cieľom aktivity bude zlepšovanie školských výsledkov žiakov so ŠVVP, ktoré sa budú pravidelne overovať klasickým známkovaním žiakov a porovnávaním ich výsledkov s predchádzajúcimi testovanými obdobiami.

Asistenti učiteľa budú spolupracovať s učiteľom daného predmetu, budú napomáhať pri výrobe pomôcok a materiálov pre žiakov so ŠVVP, zabezpečovať zapojenie žiakov do ŠVVP do voľnočasových aktivít školy – divadlá, športové turnaje, zber papiera, exkurzie.

Termín realizácie aktivity: 09/2018 – 08/2021

Miesto realizácie: Základná Ul. Gorazdova 1319/6, 957 04  Bánovce nad Bebravou

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.