V dňoch 30. 5. – 1. 6. 2018 sa žiaci ôsmeho a deviateho ročníka so svojimi pedagógmi V. Švecovou, N. Kyselicovou a E. Balážik vydali na cestu, aby spoznali to najzaujímavejšie, čo Poľsko ponúka.
V ranných hodinách sme z Bánoviec n. B. smerovali priamo do Osvienčimu. Po krátkom oddychu a osviežení sme o 14:00 hod. stáli v areáli tábora, nastúpení so slúchadlami na ušiach, zvedaví, čo nás na tomto mieste bude čakať. Sprievodca nás najprv previedol po časti Auschwitz, ktorá sa skladá zo 45 murovaných budov. Prechádzali sme úzkymi chodbami, pozerali sa na cely, kam zatvárali ľudí, zastavili sme sa pri Stene smrti, prešli sme cez plynovú komoru i spaľovňu ľudských tiel. V jednotlivých miestnostiach sme mali možnosť vidieť autentické zábery väznených ľudí i obrazov, ktoré po prežitých hrôzach namaľovali. Vystavené osobné dokumenty, kufre, topánky, vlasy i oblečenie patriace väzňom v nás vzbudzovali a zanechávali ťažko definujúce pocity. Po absolvovaní prvej etapy sme sa autobusom premiestnili do asi päť minút vzdialenej časti tábora Birkenau, kde stojí už len 22 budov, hoci práve táto časť tábora bola rozlohou najväčšia.
Po prehliadke nemeckého nacistického koncentračného a vyhladzovacieho tábora sme sa presunuli do Krakova. Po veľmi emotívnom a nepochybne jednom z najsilnejších zážitkov sme navštívili starú soľnú baňu Wieliczka. Má 9 poschodí, najhlbšie položené toalety, ale aj Wifi. Je zapísaná v zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO a patrí medzi najväčšie na svete. V soli sú vytesané nádherné sochy, fresky a nachádzajú sa tu podzemné soľné jazerá. Kaplnky a sály sú osvetlené lustrami zo soľných kryštálov. To, že sú steny bane skutočne slané, sme sa presvedčili i sami. Je tu totiž povolené ich oblizovať.
V druhej polovici zájazdu sme navštívili i najvýznamnejšie historické pamiatky Krakova: kráľovský zámok Wawel, Wawelskú katedrálu, Rynek Glówny – jedno z najväčších európskych námestí so známou tržnicou Sukiennica, Mariánsku baziliku s najcennejším gotickým oltárom v Európe, budovu Radničnej veže, Grodzkú ulicu, Floriánsku ulicu s Floriánskou bránou a baštu Barbakan, židovskú štvrť Kazimierz so Starou synagógou z 15. storočia, v ktorej sa natáčali aj scény filmu Schindlerov zoznam.
Spoločne sme prežili 3 dni plné silných emócií, spoznávania, objavovania i túlania sa po uličkách Krakowa, prehliadky Osvienčimu a soľnej bane Wieliczka. Navštívili sme miesta dýchajúce históriou, ktoré nám pripomenuli minulosť a zároveň zdvíhajú pomyselný výstražný prst, aby sme sa z nej poučili a neboli nútení si ju zopakovať.
Mgr. Viera Švecová
Riaditeľ ZŠ Ul. Gorazdova 1319/6 Vám týmto oznamuje, že v zmysle § 150 ods. 5. zák. č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, udeľuje dňa 4. 6. 2018 (pondelok) a 8. 6. 2018 (piatok) všetkým žiakom riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov (rekonštrukcia ŠJ a kuchyne).
Ďakujeme za porozumenie a trpezlivosť.
Mgr. Andrej Kúdela, riaditeľ školy
Do galérie POĽSKO boli pridané fotografie.
V stredu, 30. mája 2018 sa Národná zoologická záhrada Bojnice po roku opäť zaplnila deťmi, ktoré majú radi svet zvierat a prírodu. Prišli sem súťažiaci druhého ročníka Slovenskej Zoo Lympiády, ktorú zorganizovala Národná zoo Bojnice, OZ Kremnické vrchy a Knižnica J. Kollára v Kremnici.
Súťažilo sa v 4 kategóriách: materské školy, základné školy prvý a druhý stupeň a stredné školy. Pre každú kategóriu boli pripravené 4 stanoviská, ktoré boli rozdelené podľa tém: „Umlčaný les“, Pobytové znaky zvierat, Kosti a kostry zvierat a Medzinárodný dohovor CITES. Deti a mládež si preverili svoje vedomosti pomocou teoretických otázok, ale aj praktických ukážok kostrových pozostatkov, ale aj za pomoci vajec - stôp pobytových znakov.
Naši žiaci z 5.A Benedikt Zelenák, Bystrík Paulen a Oliver Lobotka dokázali zodpovedať viac ako 50% otázok. Ich výkon vzhľadom na náročnosť otázok a konkurenciu starších súperov, hodnotím veľmi dobre.
Chalani sa teoreticky pripravili, no všetkým dnešným deťom chýba kontakt a pobyt v prírode. Riešením by mohli byť hodiny prírodovedy a biológie v teréne, pozorovania, jednoduché výskumy, besedy s poľovníkmi a lesníkmi.
Vedomosti a lásku k prírode prehĺbime aj vhodnými školskými exkurziami a výletmi. Každý triedny učiteľ rád privíta zaujímavé nápady od rodičov. V školskom tábore tiež navštevujeme zaujímavé miesta našej krajiny.
Dôležité je aj zmysluplné trávenie voľného času rodiny v prírode, najmä odovzdávanie poznatkov medzi generáciami. Veď naši starí rodičia neštudovali, no bez problémov rozoznali jeleňa od srnca, alebo vrabca od sýkorky.
Mgr. Paulenová Iveta
...niekoľko zaujímavých informácií...
...komu len tá lepka patrí?
A za odmenu prechádzka. Pekne ďakujeme za dopravu rodičom Jozefovi Lobotkovi a Michalovi Paulenovi.
5.júna sa naši piataci vybrali do Nitry, aby prakticky zistili, čo je divadelná hra, o ktorej sa učia na hodinách literatúry. Preto navštívili Divadlo Andreja Bagara, aby si pozreli rozprávku Ferdo mravec. Spoznali dobrodruha Ferda, odvážneho mravca, ktorý opustil mravenisko a vybral sa v ústrety nebezpečenstvám sveta. Zažil prvú lásku i prvé sklamanie. Musel čeliť nebezpečenstvám, ktoré naňho číhali na celkom obyčajnej lúke. Okrem Ferda zľudoveli aj ostatné postavičky Sekorovej svetoznámej knihy – smiešny všadebol a vševed Truhlík, stále namosúrený slimák či krásna, ale krutá a povrchná lienka. Žiaci podnikli veľký výlet do sveta chrobáčikov, v ktorom je aj malá šálka veľká ako kostolná veža a vyšplhať sa na púpavu predstavuje pre chrobáka veľké akrobatické číslo. Predstavenie sa všetkým páčilo, rovnako ako návšteva OC Mlyny, kde sa žiaci občerstvili a nabrali sily na cestu domov.
Za zorganizovanie príjemného kultúrneho podujatia ďakujeme pani učiteľke Denise Žatkovej, ktorá takéto akcie pripravuje každoročne.
Mgr. Jana Fabianová
Niekto má v piatok dňa 8.6 riaditeľské voľno a niekto vstával preto, aby si išiel zasúťažiť. Myšlienka od Slovenského Atletického Zväzu usporiadať pre deti súťaž sa mi celkom pozdávala. Preto po dohode s pánom riaditeľom sa dňa 8.6 na našej škole uskutočnila športová súťaž s názvom Detské atletické hry. Za našu školu súťažili dve družstvá. Členovia tímu boli zostavení od ročníkov 1 - 4 (zmiešané družstvá chlapcov i dievčat). Súťažilo sa v ôsmich disciplínach. Celkovo družstiev bolo päť. Páčila sa mi myšlienka spolupatričnosti, čiže každý hráč z družstva bojoval a prispieval bodmi nie len za seba, ale aj za ostatných v tíme. Celkové hodnotenie, výsledky a poradie nájdete na stránke tu:
http://detskaatletika.sk/index.php?page=clanok&id=247
http://detskaatletika.sk/upload/competition_result/483.pdf
FB stránka tu: https://www.facebook.com/detskaatletika.sk
Ďakujeme žiakom a žiačkam z 9. ročníka, že si dali tu námahu vstať a pomáhať so stopovaním času.
Taktiež ďakujem žiakom za vybojovanie krásneho 1. a 3. miesta. ZM
ŠKOLSKÁ OLYMPIÁDA 1. - 4. ročník - 1. jún 2018
Skok do diaľky z miesta : 1. a 2. ročník:
1. Ďuračková Lea
2. Matejová Michaela
3. Dolníková Liana
Skok do diaľky z miesta : 3. a 4. ročník:
1. Vojsovič Branislav
2. Heleš Marcel
3. Kubrický Matúš
Štafetový beh: 3. a 4. ročník:
1. Boďa Tobias, Číž Ondrej, Grgula Jakub, Lojška Tadeáš
2. Pavlis Igor, Kúdelová Natália, Trnavská Nikola, Frťala Michal
3. Gunišová Andrea, Miklovičová Michaela, Šiko Matúš, Mikušová Tamara
Štafetový beh: 1. a 2. ročník:
1. Pobežalová Nina, Igazová Dominika, Števicová Eliška, Weldlová Karin
2. Diková Nina, Laššová Viktória, Ďurčiová Veronika, Ondrušová Laura
3. Kováčová Nataša, Greif Liliana, Niková Liliana, Kozáček Igor Lucas
Skok na švihadle : 1. a 2. ročník:
1. Samešová Alex
2. Harasymetsová Rozália
3. Guričanová Paulína
Skok na švihadle : 3. a 4. ročník:
1. Duranziová Ivona
2. Štefankovičová Michaela
3. Dominová Dominika
Skok vo vreci: 3. a 4. ročník:
1. Nikola Gabrišková
2. Belan Ľuboš
3. Kocian Patrik
Skok vo vreci: 1. a 2. ročník:
1. Mikušová Simona
2. Vereš Matej
3. Andelová Lea
Skok do diaľky s rozbehom: 1. a 2. ročník:
1. Znášik Daniel
2. Mikloš Tomáš
3. Kutiš Matias
Skok do diaľky s rozbehom: 3. a 4. ročník:
1. Farkašová Lea
2. Garajová Tamara
3. Paul Michal
Beh cez prekážky: 1. a 2. ročník:
1. Janík David
2. Chromík Šimon
3. Plačko Jakub
Beh cez prekážky: 3. a 4. ročník:
1. Oravec Šimon
2. Šiková Laura
3. Paulenová Lada
Vytrvalostný beh: 3. a 4. ročník:
1. Adamus Marek
2. Benko Tadeáš
3. Kováč Ľuboš
Vytrvalostný beh: 1. a 2. ročník:
1. Rusňák Šimon
2. Baláž Adam
3. Konečný Alex
Hod do diaľky loptičkou: 1. a 2. ročník:
1. Žitňan Martin
2. Flimel Boris
3. Ježík Martin
Hod do diaľky loptičkou: 3. a 4. ročník:
1. Stejskal Michal
2. Mišák Kristián
3. Plenta Tomáš
Šprint: 3. a 4. ročník:
1. Gajdoš Adam
2. Škandíková Saša
3. Kováč Tibor
Šprint: 1. a 2. ročník:
1. Farkaš Tobias
2. Lindvai Eduard
3. Benca Benjamín
Hod do diaľky medicimbalom: 1. a 2. ročník:
1. Mina Mikušová
2. Kelnerová Laura
3. Pristachová Katarína
Hod do diaľky medicimbalom: 1. a 2. ročník:
1. Mikuš Michal
2. Herián Adam
3. Hollý Alexej
SLÁVA VÍŤAZOM A ČESŤ PORAZENÝM ! Mgr. Paulenová Iveta
Žiaci z 9. A triedy nemajú svojej školy stále dosť, a tak sa rozhodli v nej aj prenocovať. Večer 25. 5., z piatka na sobotu, zorganizovali akciu Noc v škole pre žiakov 1. ročníka. Opäť ďalší výborný projekt, ktorý vznikol v spolupráci deviatakov a pedagógov venovaný našim najmenším žiakom. Malí nocľažníci s netradičnou školskou výbavou – so spacákmi a karimatkami sa zložili vo svojich triedach a o 18. 00 hod boli pripravení na cestovanie v čase. Cestovatelia, prichádzajúci z rôznych historických období, si vybrali súťažiacich a vytvorili z nich 5 skupín. Malí faraóni, bojovníci, rytieri, šľachtici, králi a princezné si vytvorili svoje erby, vymysleli bojové pokriky a noc plná aktivít, hier, súťaží a tanca sa mohla začať. Postupne prechádzali piatimi stanovišťami, v ktorých si preverili svoj dôvtip, vytrvalostné a silové schopnosti, tvorivosť i tímovú spoluprácu. Vydanú energiu si doplnili úžasnými dobrotami, ktoré im do batožiny nezabudli pribaliť ich skvelé maminy. Vynikajúca atmosféra a perfektná zábava pokračovala i počas večernej diskotéky. Náš ročníkový teambuilding skončil spoločnou prípravou raňajok, rozcvičkou, pomocou pri zbalení prvákov a spoločnom uprataní používaných priestorov. Každý účastník si odniesol domov diplom za šikovnosť, odvahu a statočnosť počas akcie Noc v škole. Veríme, že takéto spoločné aktivity prinesú svoje ovocie a žiaci si z našej školy odnesú nielen dobré vedomosti, ale i bohaté zážitky a úprimné priateľstvá. Aktivitu pozitívne hodnotili i mnohí spokojní rodičia.
PS: Poďakovanie patrí p. učiteľkám Mgr. Ľ. Pastierikovej, Mgr. T. Strempekovej, Mgr. E. Turkovej a žiakom z 9. A: J. Antalovej, A. Štrauchovi, N. Adamusovej, V. Želiezkovej, V. Kusendovej, P. Novotkovi, A. Chudobovej, R. Valjentovi, T. Antalovičovej, J. Pilátovi, S. Bridovi, M. Matejovi, J. Rosovi, A. Cigáňovi, E. Repovi a M. Kasalovi. :)
Mgr. V. Švecová
Dňa 25.5. sa v našej škole uskutočnila dopravná výchova. Určená bola našim prvákom a jej cieľom bolo zistiť, či žiaci ovládajú nielen dopravné značky, ale aj pravidlá cestnej premávky. Prednášku viedol pán Krištof z dopravnej polície, kde deťom porozprával o význame dopravných značiek, pravidlách cestnej premávky, či rôznych dopravných situáciách. Pod jeho vedením sme si ku koncu prednášky niektoré z nich vyskúšali.
Pre nepriaznivé počasie sme síce kolobežky, ani dopravné ihrisko nevyužili, ale pán Krištof spolu s kolegom Kubínyim pripravili deťom prekvapenie - policajné autá. Deti sa do nich mohli posadiť, vyskúšať si húkačku, svetlá, vysielačku alebo ťažkú policajnú vestu. Táto časť dopravnej výchovy sa im určite páčila viac, ale myslíme si, že dopravná výchova splnila svoj účel a žiaci si budú pamätať niečo aj z tej teórie.
V závere patrí veľké poďakovanie pánom policajtom - p. Ondrejovi Krištofovi a p. Petrovi Kubínyimu - za pomoc pri realizácii dopravnej výchovy. A taktiež ďakujeme pani Petrincovej a firme Komatop za dodanie jablkových džúsikov pre deti.
/Mgr. Tatiana Strempeková/
Aj tento rok sa 44 žiakov zúčastnilo jazykového kurzu Active English Week – Aktívny jazykový týždeň. Kurz prebiehal od pondelka do piatka (14.5. – 18.5. 2018) pod vedením “native“ lektorov zo Sidas – jazyková škola Košice a pozostával z 25-tich vyučovacích hodín. Účastníci kurzu mali možnosť zdokonaliť si svoje jazykové zručnosti s lektorom Robertom z Walesu a lektorom Samom z Cornwallu.
Mgr. Šutová
Po roku na pozvanie pani vychovávateliek prišli medzi deti v ŠKD herečky Aďka a Domča zo Žiliny. Tentokrát zahrali KLAUNIÁDU. Veselý príbeh Valentíny a Hermelíny, plný smiechu, zábavy a pekných piesni zaujal prítomné deti. Deti takto získavajú a prehlbujú kladný vzťah k hudbe a divadelnému umeniu. Tešíme sa na nové predstavenie opäť o rok.
Keď roztvorí mama dlane, priložím si líčka na ne...
V duchu týchto milých slov sa nieslo divadelné predstavenie „MAMIČKA“, ktoré pripravili deti z divadelného krúžku ku Dňu matiek. Pohľadom na krásne víly, peknými piesňami a celkovou príjemnou atmosférou sa tešili nielen naše mamky, babky, tety, ale aj deti z MŠ Komenského, MŠ Hronského a deti z našej školy. Vypadla aj nejedna slzička, ale to už k tomuto sviatku patrí...
Videozáznam z predstavenia:
https://youtu.be/zYer00O4wks
Mladí milovníci prírody sa v rámci prírodovedy a vlastivedy dozvedeli o dôležitosti ochrany vody. Minulý rok videli výdatný prameň podzemnej vody Vrchovište, z ktorého sa mohli bez obáv napiť.
Dnes by sa z vodičky nenapili. Videli ako ju dokážeme svojím konzumným spôsobom života zničiť! Sem prúdom prichádza znečistená pitná voda - umývanie, pranie, sprchovanie, splachovanie. Pozor pitnú vodu ľudia na Slovensku používajú na všetky účely. Je to veľmi sebecké voči našej planéte. V niektorých štátoch sa využíva tzv. šedá použitá voda alebo voda dažďová. Na pitie sa voda kupuje balená. Slováci si začnú vážiť čistú vodu, až keď si ju budú musieť kupovať.
Preto stále opakujem mojim žiakom, že voda je život. Na pranie, umývanie a dezinfekciu rozumný človek používa prírodné čistiace prostriedky. Pije vodu z vodovodu, aby nevytváral plastový odpad. Zachytáva dažďovú vodu. Nerúbe lesy - lebo voda sa potom nemá kde udržať, vznikajú záplavy ... Jednoducho všetko v prírode treba ochraňovať. Ja dúfam, že moji žiaci už budú generácia, čo pomôže zachrániť našu Zem. Veď už je všetko vymyslené, pracujú za nás stroje, takže stačí už len udržať zbytky prírody pre naše deti. Ťažká úloha pre egoistov.
Pán Kulich nás sprevádzal po celej čističke a vysvetlil deťom procesy čistenia vody. Decká zistili, že je tu šéf a pracuje tu už 30 rokov. Vždy, keď som tu s deťmi je ochotný a priateľský. Samozrejme deťom prekážal zápach, ale po čase zvedavosť porazila ich čuch. Postup je náročný, najmä pre vlhčené vreckovky (sú vo vode nerozpustné a patria do komunálneho odpadu) a chemikálie (zabíjajú baktérie, ktoré pomáhajú v procese čistenia vody). Preto prikladáme výzvu a návod ako byť ,,ekoista". Ďakujeme!
Mgr. Paulenová a budúci ekológovia zo 4.B
Najčastejším dôvodom znefunkčnenia čerpadiel a upchatia kanalizačného potrubia, sú rôzne predmety a látky, ktoré tam nepatria. Z dôvodu skvalitnenia osvety a predchádzaniu škôd na majetku, opätovne uvádzame čo do verejnej kanalizácie nepatrí:
Uvedené predmety a látky ľudia často z nevedomosti, ľahostajnosti alebo len z pohodlnosti vypúšťajú do kanalizácie bez toho, aby zvážili dôsledok svojho konania. Ohrozujú tým však nielen funkčnosť svojich kanalizačných prípojok, ale aj celej siete verejnej kanalizácie. Súčasne tiež zbytočne zvyšujú náklady na prevádzku kanalizácie, ktoré môžu byť následne aj o niekoľko tisíc eur vyššie. Najmä ak dôjde k poškodeniu výkonných častí čerpadiel. Nemenej významný, v tejto oblasti, je tiež priamy dopad na kvalitu životného prostredia.
Vyzývame preto občanov, aby do kanalizácie vypúšťali výlučne odpadové vody po použití WC, sprchy, vane, vody z prania, umývania riadu a očisty obydlí. Ostatné do kanalizácie nepatrí.
Kam so zrážkovými vodami:
Taktiež prosíme občanov, aby zvážili nutnosť vypúšťania zrážkových vôd zo spevnených plôch a striech objektov svojich nehnuteľností do verejnej kanalizácie. Z ekologického hľadiska je ideálne, aby zrážková voda zostala v tom území, kde spadla. Napríklad na zavlažovanie záhrad. Predchádza sa tak vysušovaniu pôdy a znižovaniu zásob podzemných vôd plošne na celom území. Zrážková voda odkanalizovaná do verejnej kanalizácie ju svojím objemom zbytočne zaťažuje, narieďuje odpadové vody a hydraulicky preťažuje čerpacie stanice i čistiareň odpadových vôd. Západoslovenská vodárenská spoločnosť.
Na známosť prvákom sa dáva
jedna veľmi dôležitá správa.
Významná vec udeje sa,
25. 5. 2018 v škole prespí sa.
Diskotéka, nočná hra,
zabaví sa rytier, ba i princezná.
Súťaže a turnaje, to všetko aj pre Teba prichystané je.
Príď určite tiež!
Spýtaj sa rodičov, zober spacák a rýchlo sem bež.
Rodičia naši milí, dúfame, že ste už súhlasili...
O deti je postarané, bude veľa zábavy,
netreba mať obavy.
O hodine 17:30 začneme,
na druhý deň o 9:00 skončíme.
Tešíme sa na Vás!!!
A. Chudobová so spolužiakmi z 9. A a p. učiteľky V. Švecová, Ľ. Pastieriková, T. Melová, E. Turková.
Je cyklus prednášok o správnom fyzickom, psychickom a sociálnom vývoji – „Dospievam...“, pre základné školy – 2 stupeň. Tieto prednášky sa realizovali v súlade s učebnými osnovami občianskej náuky v 7.A, 6.A, B v stredu 9. mája 2018 počas prvých troch vyučovacích hodín. Prednášku viedla lektorka Mgr. Viera Čapová. Žiaci boli rozdelení do troch skupín podľa pohlavia a veku.1)Prednáška pre dievčatá 6.-7. ročníka „Dospievam alebo život plný zmien“ priniesla veľa užitočných informácií o ich premene, anatómii, hormónoch, správnych hygienických návykoch, puberte, vzťahoch – kedy sa z dievčaťa stáva žena. 2)Prednáška pre chlapcov 6. ročníka „Na štarte k mužnosti“ objasnila anatómiu, vhodnú životosprávu, preventívne prehliadky, psychické a sociálne dozrievanie, dospievanie- pocity, vzťahy, sebavedomie, bezpečnosť a hygienické návyky v období premeny chlapca v muža. Táto prednáška bola pre deti prínosná, lebo dala našim dospievajúcim šiestakom a siedmakom odpovede na ich intímne otázky.
Ďakujem vedeniu školy za to, že umožnila svojim žiakom 6. ročníka odborný prístup k informáciám o ich dospievaní a najmä za finančné pokrytie, nakoľko tento projekt je spoplatnený. Mgr. Denisa Žatková
Po oznámení oficiálnych výsledkov zberu papiera (v novinkách nižšie) sme najlepších zberačov i odmenili. Keďže celý zber papiera má racionálny a environmentálny charakter, chceli sme deti odmeniť niečim zmysluplným a zdravie podporujúcim. Tí najusilovnejší zberači si teda vyslúžili za tašku čerstvých jabĺk, balenie sušeného ovocia a kartón čistej ovocnej šťavy. Ďakujeme a užite v zdraví!
Našim mamičkám sme chceli povedať, ako veľmi ich ľúbime a poďakovať im za všetku lásku a starostlivosť. Preto sme ich dňa 14.5. pozvali na besiedku pri príležitosti Dňa matiek. Žiaci 1.B a 1.C triedy potešili svoje mamy básňami, piesňami, tancom, ale aj darčekmi, ktoré vyrobili počas výtvarnej výchovy. Vyslúžili si za to veľký potlesk a po predstavení sa mohli posilniť malým občerstvením. Sme radi, že (nielen) mamičky prišli povzbudiť svoje deti a veríme, že besiedka v nich zanechala pozitívny zážitok. V závere sa chceme poďakovať rodičom, ktorí pomohli pri príprave a upratovaní besiedky.
/Mgr. Tatiana Melová, Mgr. Eva Turková/
Važení rodičia a priaznivci školy, i túto jar pripravujeme pre vás obľúbenú burzu biopriesad rajčín, ktoré pestujú naši žiaci pod vedením pani učiteľky Laušovej na vlastne vyrobenom komposte. Rastliny budú pre vás nachystané v požadovanej pestovateľskej veľkosti. Chystajte preto záhony, zušľachťujte pôdu, pretože čas výsadby sa blíži. V ponuke bude viac ako 10 druhov rajčín v symbolickej cene 0,30 EUR/ks.
Prineste si so sebou vhodnú nádobu na prenos rastlín, najlepšie vedro alebo veľkú tašku.
Dňa 26.04 sa odohralo v Nitrianskom Rudne OK prehadzovanej - trojíc. Skončili sme na krásnom 4. mieste zo siedmych škôl. Zápasy boli veľmi vyrovnané. Postúpili sme do štvrťfinále a tesne nám ušla medaila - 1bod. Ďakujem za vybojovanie krásneho 4. miesta žiakom: Adamkovi Heriánovi (4.B), Saške Škandíkovej (4.B), Tomáškovi Plentovi (4.A), Miškovi Mikušovi (4.A), Marekovi Adamusovi (3.B), Rebece Bencovej (3.B).
Ďakujeme za zaplnenie kontajnera. Všetkých nás môže tešiť fakt, že sme pomohli zachrániť niekoľko stromov - producentov drahocenného kyslíka.
Poradie jednotlivcov 1.stupeň:
1.miesto: Chromik 2.B 1115kg
2.miesto: Sirotná 1.A 224kg
3.miesto: Plačko 1.B 190kg
Poradie jednotlivcov 2.stupeň:
1.miesto: Chudý 8.B 519kg
2.miesto: Kováčová 6.B 365kg
3.miesto: Balážová 7.A 336kg
Poradie kolektívov je prepočítané na počet žiakov v triede:
1. 2.B 1521,5kg
2. 6.B 1180kg
3. 8.B 651kg
4. 1.B 502kg
5. 1.A 485kg
6. 7.A 570kg
7. 5.A 453kg
8. 3.A 367kg
9. 6.A 227kg
10. 1.C 288kg
11. 3.B 247kg
12. 4.B 195kg
13. 4.A 142,5kg
14. 9.A 69kg
15. 5.B 44kg
16. 2.A 32kg
17. 8.A 0kg
SPOLU: 6974 kg.