S P R Á V A
o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2009/2010
Podľa vyhlášky Ministerstva Školstva SR 9/2006 Z. z.
Základné identifikačné údaje § 2. ods. 1 a
Názov školy |
Základná škola |
Adresa školy |
ZŠ Ul. Gorazdova 1319/6 957 04 Bánovce nad Bebravou |
Telefón, fax |
038 760 29 06 |
|
|
www stránka |
|
Zriaďovateľ |
Mesto Bánovce nad Bebravou |
Vedúci zamestnanci školy
|
Priezvisko, meno |
Telefón |
Služ.mobil |
Riaditeľ |
RNDr. Mária Gogolová |
038 7602906 |
|
ZRŠ |
Mgr. Nirková Mária |
038 7602906 |
|
Rada školy
|
Titul, priezvisko, meno |
Kontakt |
Predseda |
Mgr. Píšová Eva |
038 7602906 |
Pedagogickí zamestnanci |
Mgr.Píšová Eva, Mgr. Švecová Viera,
|
|
Ostatní zamestnanci |
Súkeník Anton |
|
Zástupcovia rodičov |
Ing. Šiko Bohuslav, PeadDr. Ondrušková Viola, Mgr. Čuháková Adriana, Schubert Peter, |
|
Zástupca zriaďovateľa |
Ing. Miková Mária |
|
Poslanci MsZ |
PeadDr. Machová Iveta, MUDr. Hluchá Zita, Ing. Igaz Jozef |
|
MZ 1.-4. roč. |
Pastieriková Ľubica, Mgr. |
PK SJL |
Fabiánová Jana, Mgr. |
PK CJ |
Krchlíková Magdaléna, Mgr. |
PK MAT, FYZ |
Krbata Marián, Mgr. |
PK TEV, VYV, HUV, |
Kyselicová Nadežda, Mgr. |
PK OBV, ETV, NAV |
Žatková Denisa, Mgr. |
PK ZEM, DEJ, PRI, CHEM, TCHV |
Kúdela Andrej, Mgr. |
PK ŠKD |
Marková Natália |
Údaje o žiakoch školy za školský rok 2009/2010
Ročník |
Stav k 15.9.2009 |
Stav k 31.8.2010 |
||||||||
Počet tried |
Počet žiakov |
Z toho integrovaných |
Počet odd. ŠKD |
Počet žiakov v ŠKD |
Počet tried |
Počet žiakov |
Z toho integrovaných |
Počet odd. ŠKD |
Počet žiakov v ŠKD |
|
1. |
2 |
35 |
|
1 |
30 |
2 |
35 |
|
1 |
30 |
2. |
2 |
30 |
1 |
1 |
30 |
2 |
31 |
1 |
1 |
30 |
3. |
2 |
41 |
1 |
1 |
27 |
2 |
41 |
1 |
1 |
27 |
4. |
2 |
36 |
2 |
1 |
25 |
2 |
37 |
2 |
1 |
25 |
5. |
2 |
43 |
2 |
0 |
|
2 |
44 |
2 |
0 |
|
6. |
2 |
42 |
4 |
|
|
2 |
42 |
4 |
|
|
7. |
1 |
23 |
|
|
|
1 |
23 |
|
|
|
8. |
2 |
35 |
1 |
|
|
2 |
35 |
1 |
|
|
9. |
2 |
39 |
2 |
|
|
2 |
39 |
2 |
|
|
Spolu |
17 |
324 |
13 |
4 |
112 |
17 |
327 |
13 |
4 |
112 |
Údaje o počte zapísaných žiakov do 1. ročníka, údaje o počtoch a úspešnosti žiakov na prijímacích skúškach a ich následnom prijatí na štúdium na stredné školy
Údaje o počte zapísaných žiakov do 1.ročníka ZŠ
POČET ŽIAKOV |
Z CELKOVÉHO POČTU ZAPÍSANÝCH |
|
||
SPOLU
|
DIEVČATÁ |
ODKLADY |
NEZAŠKOLENÍ V MŠ |
POČET TRIED |
37
|
24 |
3 |
0
|
2
|
Úspešnosť žiakov na prijímacích skúškach na SŠ
|
Gymn. 8roč. |
Gymn.6roč. |
Gymn.4roč. |
SOŠ* |
Iné |
prihlásení |
2 |
0 |
11 |
28 |
- |
pijatí |
2 |
0 |
11 |
28 |
- |
Percento úsp. |
100 |
- |
100 |
100 |
- |
* SOŠ - maturitné aj učebné odbory
Výchovno-vzdelávacie výsledky v školskom roku 2009/2010
Trieda |
SPR |
SJL |
RUJ |
ANJ |
BIO |
DEJ |
ETV |
FYZ |
GEO |
HUV |
CHEM |
INV |
INF |
MAT |
NAV |
OBN |
OBV |
NEJ |
I. A |
1 |
1,06 |
|
1 |
|
|
1 |
|
|
1 |
|
|
|
1,06 |
1 |
|
|
|
I. B |
1 |
1,24 |
|
1 |
|
|
1 |
|
|
1 |
|
|
|
1,24 |
1 |
|
|
|
II. A |
1 |
1,07 |
|
1 |
|
|
1 |
|
|
1 |
|
1 |
|
1,07 |
1 |
|
|
|
II.B |
1 |
1,21 |
|
1 |
|
|
1 |
|
|
1 |
|
1 |
|
1,21 |
1 |
|
|
|
III. A |
1 |
1,32 |
|
1,25 |
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
1,4 |
1 |
|
|
|
III. B |
1 |
1,5 |
|
1,33 |
|
|
1 |
|
|
1 |
|
|
|
1,5 |
1 |
|
|
|
IV. A |
1 |
1,9 |
|
1,36 |
|
|
1 |
|
|
1 |
|
|
|
1,7 |
1 |
|
|
1,2 |
IV. B |
1 |
1,76 |
|
1,73 |
|
|
1 |
|
|
1 |
|
|
|
1,76 |
1,27 |
|
|
2 |
V. A |
1 |
1,7 |
|
1,53 |
1,05 |
1,21 |
1 |
|
1,7 |
1,05 |
|
|
1 |
1,65 |
1,31 |
1,21 |
|
|
V. B |
1 |
1,79 |
|
1,46 |
1,38 |
1,38 |
1 |
|
1,5 |
1 |
|
|
1 |
1,83 |
1,19 |
1,08 |
|
|
VI. A |
1,05 |
2,48 |
2,25 |
1,76 |
1,43 |
2,19 |
1 |
1,76 |
1,9 |
1 |
1,33 |
|
1 |
1,95 |
1,5 |
1 |
|
1,88 |
VI. B |
1 |
2,55 |
2,13 |
1,65 |
1,4 |
1,6 |
|
1,45 |
1,7 |
1 |
1,5 |
|
1 |
2,15 |
1,55 |
1,15 |
|
1,83 |
VII. |
1,13 |
2,83 |
|
2,39 |
|
1,87 |
2 |
2,61 |
|
1,04 |
|
|
|
2,57 |
1,76 |
|
1,48 |
|
VIII. A |
1 |
1,74 |
|
1,42 |
|
1,05 |
1 |
1,42 |
|
1 |
1,37 |
|
|
1,53 |
1 |
|
1 |
1,89 |
VIII. B |
1 |
2,81 |
|
2,38 |
|
1,94 |
1,8 |
1,75 |
|
1 |
2,44 |
|
|
2,06 |
1,64 |
|
1,75 |
|
IX. A |
1 |
1,61 |
|
1,39 |
|
1,52 |
1 |
1,39 |
|
1 |
1,48 |
|
|
2,04 |
1,15 |
|
1,17 |
1,7 |
IX. B |
1 |
3,69 |
|
2,88 |
|
2,69 |
1,67 |
2,44 |
|
1 |
2,25 |
|
|
3,38 |
1,77 |
|
1,44 |
|
Trieda |
PCP |
PRV |
PR |
TEV |
VLA |
VYV |
ZEM |
PRI |
REV |
I. A |
|
1 |
|
1 |
|
1 |
|
1 |
|
I. B |
|
1 |
|
1 |
|
1 |
|
1,12 |
|
II. A |
|
1 |
|
1 |
1 |
1 |
|
1 |
|
II.B |
|
1 |
|
1 |
1,14 |
1 |
|
1,07 |
|
III. A |
|
1 |
|
1 |
1,36 |
1,08 |
|
1,28 |
|
III. B |
|
1 |
|
1 |
1,38 |
1 |
|
1,31 |
|
IV. A |
|
1 |
|
1 |
1,4 |
1 |
|
1,15 |
|
IV. B |
|
1 |
|
1 |
1,65 |
1 |
|
1,47 |
|
V. A |
|
|
|
|
|
1,05 |
|
|
1,1 |
V. B |
|
|
|
|
|
1,13 |
|
|
1,08 |
VI. A |
|
|
|
|
|
1,24 |
|
|
|
VI. B |
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
VII. |
|
|
2,09 |
1 |
|
1,35 |
2,39 |
|
|
VIII. A |
|
|
1,11 |
1 |
|
1 |
1,16 |
|
|
VIII. B |
|
|
2,19 |
1 |
|
1 |
2,13 |
|
|
IX. A |
|
|
1,13 |
1 |
|
1,09 |
1,04 |
|
|
IX. B |
1 |
|
2,31 |
1,44 |
|
1 |
2,19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trieda |
Počet žiakov |
Prospeli |
Neprospeli |
Neklasifiko vaní |
I. A |
17 |
17 |
0 |
0 |
I. B |
18 |
17 |
0 |
1 |
II. A |
15 |
15 |
0 |
0 |
II.B |
16 |
15 |
0 |
1 |
III. A |
25 |
25 |
0 |
0 |
III. B |
16 |
16 |
0 |
0 |
IV. A |
20 |
20 |
0 |
0 |
IV. B |
17 |
17 |
0 |
0 |
V. A |
20 |
20 |
0 |
0 |
V. B |
24 |
24 |
0 |
0 |
VI. A |
21 |
21 |
0 |
0 |
VI. B |
21 |
21 |
0 |
0 |
VII. |
23 |
23 |
0 |
0 |
VIII. A |
19 |
19 |
0 |
0 |
VIII. B |
16 |
16 |
0 |
0 |
IX. A |
23 |
23 |
0 |
0 |
IX. B |
16 |
16 |
0 |
0 |
Trieda |
Počet žiakov |
Zamešk. hod. |
Zamešk. na žiaka |
Ospr. Hod. |
Ospr. na žiaka |
Neosp. Hod. |
Neosp. na žiaka |
I. A |
17 |
973 |
57,24 |
973 |
57,24 |
0 |
0,00 |
I. B |
18 |
776 |
43,11 |
776 |
43,11 |
0 |
0,00 |
II. A |
15 |
755 |
50,33 |
755 |
50,33 |
0 |
0,00 |
II.B |
16 |
720 |
45,00 |
720 |
45,00 |
0 |
0,00 |
III. A |
25 |
1421 |
56,84 |
1421 |
56,84 |
0 |
0,00 |
III. B |
16 |
789 |
49,31 |
789 |
49,31 |
0 |
0,00 |
IV. A |
20 |
1145 |
57,25 |
1145 |
57,25 |
0 |
0,00 |
IV. B |
17 |
1561 |
91,82 |
1561 |
91,82 |
0 |
0,00 |
V. A |
20 |
1579 |
78,95 |
1579 |
78,95 |
0 |
0,00 |
V. B |
24 |
1945 |
81,04 |
1945 |
81,04 |
0 |
0,00 |
VI. A |
21 |
1615 |
76,90 |
1615 |
76,90 |
0 |
0,00 |
VI. B |
21 |
1696 |
80,76 |
1695 |
80,71 |
1 |
0,05 |
VII. |
23 |
2687 |
116,83 |
2687 |
116,83 |
0 |
0,00 |
VIII. A |
19 |
1549 |
81,53 |
1549 |
81,53 |
0 |
0,00 |
VIII. B |
16 |
2137 |
133,56 |
2137 |
133,56 |
0 |
0,00 |
IX. A |
23 |
2075 |
90,22 |
2075 |
90,22 |
0 |
0,00 |
IX. B |
16 |
3529 |
220,56 |
3451 |
215,69 |
78 |
4,88 |
Výsledky externých meraní – Monitor 9
Celkom |
Počet žiakov |
Z toho písalo |
Matematika ÆSR v % |
Matematika Ætried v % |
Slovenský jazyk ÆSR v % |
Slovenský jazyk Ætried v % |
39 |
39 |
60,1 % |
69,6 % |
67,9 % |
79,6 % |
Zoznam uplatňovaných učebných plánov v šk. roku 2009/2010
Učebné plány
Ročník |
1. |
2. |
3. |
4. |
5. |
6. |
7. |
8. |
9. |
Variant uč. plánu |
* |
* |
3 |
3 |
* |
* |
2 |
2 |
2 |
Cudzí j. A, N, R |
A |
A |
A |
A / N |
A |
A/N/R |
A / N |
A / N |
A / N |
Rozšírené vyučovanie |
|
|
|
|
|
|
RVJ |
RVJ |
RVJ |
*pozn. 1., 2 a 5., 6. roč.: nový školský vzdelávací program
A – anglický jazyk, N – nemecký jazyk, R – ruský jazyk
RVJ – trieda s rozšíreným vyučovaním jazykov
Údaje o fyzickom počte zamestnancov a plnení kvalifikačného predpokladu pedagogických zamestnancov školy ku dňu koncoročnej klasifikácie
Základná škola |
Počet |
Školský klub detí |
Počet |
zamestnanci ZŠ |
36 |
Zamestnanci ŠKD |
4 |
Z toho PZ * |
27 |
Z toho PZ |
4 |
Z počtu PZ |
|
|
|
- kvalifikovaní |
26 |
- kvalifikovaní |
4 |
- nekvalifikovaní |
1 |
- nekvalifikovaní |
|
- dopĺňajú si vzdelanie |
0 |
- dopĺňajú si vzdelanie |
|
Z toho NZ ** |
9 |
Z toho NZ |
|
Z počtu NZ |
|
Z počtu NZ |
|
- školský psycholoóg *** |
0 |
-upratovačky |
|
- špeciálny pedagóg |
1 |
|
|
- upratovačky |
5 |
Školská kuchyňa a jed. |
|
- ostatní |
3 |
zamestnanci - spolu |
5 |
Spolu počet zamestnancov ZŠ+ŠKD+ŠJ
|
45 |
||
Z celkového počtu Zamestnancov školy počet PZ
|
31 |
Vysvetlivky: PZ* - pedagogickí zamestnanci, NZ** - nepedagogickí zamestnanci
Špeciálny pedagóg*** - ak je platený podľa osobitnej tabuľky (nie pedagogickej)
+ uvádza sa ak je základná škola s materskou školou
Zoznam učiteľov a ich aprobácia
Meno a priezvisko, titul |
Aprobácia |
Katarína Oboňová, Mgr. |
1. – 4.roč. Špec. Ped. |
Ľubica Pastieriková, Mgr. |
1. – 4.roč. |
Anna Muranová, Mgr. |
1. – 4.roč. |
Helena Lobotková, Mgr. |
1. – 5.roč., VYV |
Renáta Tuchyňová, Mgr. |
1. – 4.roč., Špec. Ped. |
Eva Píšová, Mgr. |
1. – 5.roč. |
Gabriela Múdra, Mgr. |
1. – 5.roč. |
Marta Krbatová, Mgr. |
1. – 4.roč., RUJ, Pdg. |
Emília Oravcová, Ing. |
PRI, ANJ |
Magdaléna Krchlíková, Mgr. |
SJL, NEJ |
Viera Švecová, Mgr. |
NAV, ETV, DEJ |
Katarína Krupová, Mgr. |
ZEM, DEJ |
Jana Fabiánová, Mgr. |
SJL, RUJ |
Mária Gogolová, RNDr. |
FYZ, GEO |
Nadežda Kyselicová, Mgr. |
MAT, TEV |
Eustella Laušová, Mgr. |
MAT, TCHV |
Marián Krbata, Mgr. |
MAT, VYV |
Denisa Žatková, Mgr. |
SJL, OBV |
Martin Urban, Mgr. |
PRI, INF., PDG. |
Jana Zemanová, Mgr. |
ANJ, DEJ |
Zuzana Bulíková, Mgr. |
ANJ, MAT |
Andrej Kúdela, Mgr. |
ZEM, ENV, TEV |
Hana Jamrichová, Mgr |
ZEM, ENV |
Ivana Kyselicová, RNDr. |
CHEM, FYZ |
Mária Nirková, Mgr. |
1. –5.roč. |
Katrína Janegová |
nekvalifikovaná |
Odbornosť vyučovania podľa jednotlivých predmetov v školskom roku 2009/2010
Predmet |
Celkový počet |
Odučené odborne |
% |
Odučené neodborne |
% |
Poznámka |
Vyuč. v roč. 1.- 4. roč. |
202 |
176 |
87,1 |
26 |
12,9 |
|
Slovenský jazyk |
43 |
43 |
100 |
|
|
|
Anglický jazyk |
48 |
48 |
100 |
|
|
|
Nemecký jazyk |
13 |
13 |
100 |
|
|
|
Ruský jazyk |
2 |
2 |
100 |
|
|
|
Dejepis |
14 |
13 |
92,9 |
1 |
7,1 |
|
Zemepis |
16 |
16 |
100 |
|
|
|
Občianska výchova |
9 |
5 |
55,6 |
4 |
44,4 |
|
Matematika |
42 |
42 |
100 |
|
|
|
Fyzika |
12 |
5 |
41,7 |
7 |
58,3 |
|
Chémia |
9 |
6 |
66,7 |
3 |
33,3 |
|
Biológia |
15 |
13 |
86,7 |
2 |
13,3 |
|
Technická výchova |
7 |
6 |
85,7 |
1 |
14,3 |
|
Výtvarná výchova |
9 |
7 |
77,8 |
2 |
22,2 |
|
Hudobná výchova |
9 |
7 |
77,8 |
2 |
22,2 |
|
Telesná výchova |
20 |
20 |
100 |
|
|
|
Etická výchova |
2 |
2 |
100 |
|
|
|
Náboženská výchova |
10 |
10 |
100 |
|
|
|
Informatika |
5 |
5 |
100 |
|
|
|
Voliteľné predmety |
4 |
4 |
100 |
|
|
|
Súhrn |
491 |
437 |
89,0 |
54 |
11 |
|
Nepov. pred. 1. - 4. |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
Nepov. pred. 5. - 9. |
3 |
3 |
100 |
|
|
|
Škol. šport. stredisko |
0 |
0 |
|
|
|
|
Súhrn |
3 |
3 |
100 |
|
|
|
Spolu |
494 |
440 |
88,6 |
54 |
11,4 |
|
Vzdelávanie zamestnancov
Ďalšie vzdelávanie |
Počet absolventov |
Počet študujúcich |
1. kvalifikačná skúška |
2 |
0 |
2. kvalifikačná skúška |
1 |
0 |
Funkčné vzdelávanie |
0 |
2 |
funkčné inovačné štúdium |
0 |
0 |
adaptačné |
1 |
0 |
špecializačné |
0 |
2 |
kvalifikačné |
0 |
1 |
doplňujúce pedagogické |
0 |
0 |
Aktivity a prezentácia školy na verejnosti
Podujatia väčšieho rozsahu, ktoré organizovala škola v šk.roku 2009/2010
Deň jabĺk - október 2009 - akcia pre žiakov 1. a 2. stupňa + deti MS Hronského a Kmenského - vyvrcholenie Týždňa boja proti rakovine
Burza kníh - október 2009 - pre žiakov 1. stupňa ZŠ ku dňu knižníc
Skolenie eTwinning - november 2009 - pre učiteľov regiónu Bánovce
Plavecký výcvik - základný a zdokonaľovací - pre žiakov 2. a 3. ročníka
Imatrikulácia prvákov - október 2009
Ochutnávka jedál školskej jedálne - november 2009 - akcia pre rodičov detí školy
Mikulášsky turnaj v dáme - december - pre deti ŠKD
Pantomíma -december 2009 - kultúrne vystúpenie pre žiakov 1. a 2. stupňa
Školský vianočný jarmok - spojený s programom pod jedličkou, prezentáciou tradičných
zvykov a remesiel - december 2009 - pre všetkých žiakov, rodičov a verejnosť
Komparo - zapojenie deviatakov do vedomostného testovania
Beseda s pracovníčkami UNICEF - január 2010 - pre žiakov druhého stupňa
Akčný týždeň anglického jazyka -január 2010 - intenzívny kurz ANJ s anglickými lektormi
ŠKD hľadá talenty - január 2010 - spev, tanec, kresba v ŠKD
Zápis prváčikov - február 2010 - hry a program pre budúcich prváčikov
Karneval - február 2010 - pre deti ŠKD
Veríš si? - vedomostno-zábavná súťaž pre deti ŠKD
Lyžiarsky kurz - marec 2010 - žiaci 6.-8.ročníka v Zdiari
Skamaráť sa s koníkom - marec 2010 - pre deti s ŠVVP
Jazda na koníkovi - marec - pre žiakov 2. a 3. ročníka
Stretnutie učiteľov s rodičmi - marec - športovo-spoločenská akcia rodičov a učiteľov
Vystúpenie sokoliarov - apríl 2010 - pre všetkých žiakov školy
Deň matiek - máj - program v triedach 1. a 4. ročníka pre mamičky
Športové súťaže -máj 2010- pre deti ŠKD
Návšteva Divadla Andreja Bagara - máj 2010 - žiaci 7. a 8. ročníka
Deň mlieka - máj 2010 - relácia, ochutnávka nátierok a mlieka, nástenky z výtvarnými
prácami žiakov, športové hry a kresba na asfalt - pre žiakov 1. stupňa
Školské výlety a exkurzie pre žiakov s tematickým zameraním: Viedeň - Schonbrunn a ZOO - pre žiakov 6.-9. ročníka Nitra - návšteva divadelných predstavení - pre žiakov 2., 4., 5. ročníka
s návštevou divadelného predstavenia Bojnice - zámok a rozprávka o Pinokiovi - prváci Trenčín - rytierske hry na hrade a plavba na dračej lodi - ó.ročník Uhrovský hrad - vyučovanie v teréne pre žiakov 8.ročníka
Výsledky žiakov a pedagogických pracovníkov v súťažiach (1.-3. miesto v okresnom kole a vyššie
Žiak |
Pedagóg |
Umiestnenie |
Súťaž |
|
Ľubomír Zelenák |
K. Krupová |
1. miesto OK |
Olympiáda z dejepisu |
|
Ľubomír Zelenák |
K. Krupová |
1. miesto KK |
Olympiáda z dejepisu |
|
Ľubomír Zelenák |
M. Kyselicová |
3. miesto OK |
Olympiáda z matematiky |
|
Michaela Tomášiková |
M. Urban |
1. miesto OK, UR KK |
Olympiáda BIO zoológia |
|
Mária Balážová |
M. Urban |
3. miesto OK |
Olympiáda BIO geológia |
|
Vanda Šujanová |
J. Zemanová |
1. miesto OK |
Olympiáda z angl. jazyka |
|
Dávid Vještica |
K. Krupová |
2. miesto OK |
Olympiáda z dejepisu |
|
Denisa Tunegová |
M. Krchlíková |
2. miesto OK |
Olympiáda z nem. jazyka |
|
Simon Kobyda |
A. Kúdela |
1. miesto OK |
Olympiáda z geografie |
|
Silvia Ondrušková |
H. Jamrichová |
3. miesto OK, UR KK |
Olympiáda z geografie |
|
Silvia Ondrušková |
K. Krupová |
3. miesto OK |
Olympiáda z dejepisu |
|
Ján Štefkovič |
E. Oravcová |
3. miesto OK |
Olypiáda z angl. jazyka |
|
Ján Štefkovič |
M. Gogolová |
3 .miesto OK, UR KK |
Olympiáda z fyziky |
|
Zuzana Štrauchová |
M. Krchlíková |
4. miesto OK |
Olympiáda z nem. jazyka |
|
Jakub Magdolen Peter Schubert |
M. Krbatová |
2 .miesto |
Príroda plná vedomostí |
|
Erik Cichovský |
D Žatková |
1. miesto OK |
Európa v škole |
|
Marianna Kšiňanová |
D Žatková |
3. miesto OK |
Európa v škole |
|
Kamila Kurtišová |
M. Krchlíková |
1. miesto OK |
Šaliansky Maťko |
|
Sandra Slobodová |
J. Fabiánová |
2. miesto OK |
Šaliansky Maťko |
|
Kamila Kurtišová |
M. Krchlíková |
2. miesto OK |
Hviezdoslavov Kubín |
|
Romana Hlobeňová |
J. Fabiánová |
3. miesto OK |
Hviezdoslavov Kubín |
|
Richard Hainc |
Ľ. Pastieriková |
3. miesto OK |
Rozprávkové vretienko |
|
Dávid Vještica |
D. Žatková |
Kukučínova literárna Revúca Zlaté pásmo – celoslovenské kolo
|
||
Silvia Ondrušková |
J. Fabiánová |
|||
Klaudia Husárová |
J. Fabiánová |
|||
Dominika Ďuračková |
D. Žatková |
Kukučínova literárna Revúca Strieborné pásmo - celoslovenské kolo
|
||
Natália Ladická |
J. Fabiánová |
|||
Klaudia Husárová |
J. Fabiánová |
|||
Silvia Ondrušková |
J. Fabiánová |
|||
Dominik Filo |
J. Fabiánová |
|||
Kristína Kočišová |
D. Žatková |
Kukučínova literárna revúca, bronzové pásmo - celoslovenské kolo
|
||
Silvia Ondrušková |
J. Fabiánová |
|||
Radka Janičová |
D. Žatková |
|||
Petra Kubická |
D. Žatková |
|||
Romana Hlobeňová |
J. Fabiánová |
|||
Klaudia Husárová |
J. Fabiánová |
|||
Sebastán Husár |
D. Žatková |
|||
Miriama Blinková |
D. Žatková |
|||
Dominik Filo |
J. Fabiánová |
|||
Filip Lagin |
D. Žatková |
|||
Kristína Zajacová |
J. Fabiánová |
|||
|
|
|
||
Silvia Kodaiová |
D.Žatková |
Titul „Mladý Jesenský 2009“ |
||
Juraj Židek |
J. Fabiánová |
|||
Matúš Halmo |
M. Krchlíková |
|||
David Vještica |
D.Žatková |
|||
Kristína Kočišová |
D.Žatková |
|||
Natália Čelechovská |
J. Fabiánová |
|||
Tuchyňová Veronika |
J. Fabiánová |
1. miesto |
Galandova matka 2009 |
|
Ondrušková Silvia |
J. Fabiánová |
1. miesto |
Galandova matka 2009 |
|
Zelenák Ľubomír |
J. Fabiánová |
3. miesto |
Galandova matka 2009 |
|
Katarína Mikulovská |
D.Žatková |
3. miesto KK |
Píšem, píšeš, píšeme |
|
Veronika Tuchyňová |
J. Fabiánová |
Čestné uznanie v celosloštátnej súťaži s medzinárodnou účasťou |
Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko |
|
Zuzana Košíková |
|
1. miesto |
MY POP STAR |
|
Romana Hlobeňová |
|
2. miesto |
MY POP STAR |
|
Denisa Tunegová |
|
2. miesto |
MY POP STAR |
|
Družstvo ml.žiakov |
G. Múdra |
3. miesto OK |
Hnutie mladých zdravotníkov |
|
Družstvo ml. žiakov |
G. Múdra |
1. miesto územné kolo |
Hnutie mladých zdravotníkov |
|
Mária Balážová |
N. Kyselicová |
3. miesto |
OK atletika – vrh guľou |
|
Družstvo dievčat |
N. Kyselicová |
3. miesto |
OK atletika - štafeta |
|
Družstvo žiačok |
N. Kyselicová |
2. miesto OK |
Volejbal |
|
Družstvo chlapcov |
A. Kúdela |
2. miesto OK |
V malom futbale |
|
Družstvo chlapcov |
A. Kúdela |
3. miesto OK |
ORION FLORBAL CUP |
|
Družstvo chlapcov |
A. Kúdela |
1. miesto OK |
Basketbal |
|
Družstvo chlapcov |
A. Kúdela |
|
Basketbal - nádeje |
|
Družstvo chlapcov |
A. Kúdela |
2. miesto |
Mc Donald Cup futbal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vysvetlivky: OK-okresné kolo KK-krajské kolo UR-úpešný riešiteľ
Údaje o projektoch, do ktorých bola škola zapojená:
Vyhodnotenie koncepčného zámeru rozvoja ZŠ Ul.Gorazdova za obdobie od septembra
2009 do júna 2010
a/ Výchovno vzdelávacia oblasť
b/ Kontrolná oblasť
c/ Personálna oblasť:
e-Twinning na našej škole, školenie k práci s interaktívnou tabuľou, školenie BOZP, PO,
školenie prvej pomoci pracovníkmi ČK
d/ Priestorové a materiálové podmienky:
e/ Hospodárska oblasť – rok 2009 ukončený bez schodku, všetkys faktúry boli včas uhradené
f/ Spolupráca školy s inými subjektmi – pokračuje podľa koncepčného zámeru s:
Po prehodnotení plnenia koncepčného zámeru rozvoja školy možno konštatovať, že prevažná väčšina úloh sa plní. V oblasti materialno technického zabezpečenia je úloha dlhodobá.
1.) Pridelené dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov: 377238,- €
2.) Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených
s hmotným zabezpečením školy od rodičov
– poplatky za pobyt v ŠKD 2007,- €
3.) Pridelené finančné prostriedky na vzdelávacie poukazy: 8568,- €
(čerpanie na mzdy pre vedúcich krúžkov a pokrytie nákladov
na krúžkovú činnosť)
4.) Príjmy od fyzických a právnických osôb 8905,- €
(prenájom ned. priestorov, za odpad a réžiu ŠJ)
5.) Iné získané finančné prostriedky: 16578,- €
(dopropisy, úroky)
6.) ZŠ boli poskytnuté aj finančné prostriedky pre
žiakov v hmotnej núdzi:
- školské potreby 183,- €
- dotácia na stravu 834,- €
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky a oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť
OBLASTI, V KTORÝCH ŠKOLA DOSAHUJE DOBRÉ VÝSLEDKY:
OBLASTI, V KTORÝCH TREBA ÚROVEŇ VÝCHOVY A VZDELÁVANIA ZLEPŠIŤ:
RÔZNE:
Psychohygienické podmienky školy:
Spolupráca školy s rodičmi
(výchovno-vyučovacie výsledky, aktivity triedy, nadviazanie užšieho kontaktu rodiny a školy, návrhy, pripomienky, opatrenia)
Voľnočasové aktivity žiakov školy pod vedením pedagogických zamestnancov
Názov krúžku |
|
Meno učiteľa |
Internetový |
7-9. roč. |
Mgr.Krbata |
Športovo- turistický |
3-4. roč. |
Mgr.Píšová |
Príprava jedál |
3-4. roč. |
Mgr.Krbatová |
Zábavná matematika |
9. roč. |
Mgr.Laušová |
Správne po slovensky |
9. roč. |
Mgr.Fabiánová |
Turistický |
5-9. roč. |
Mgr.Kúdela |
Športové hry chlapci |
7-9. roč. |
Mgr.Kúdela |
Po slovensky spisovne |
8. roč |
Mgr.Žatková |
Krúžok tvorivosti |
5-9. roč. |
Mgr.Jamrichová Mgr.Švecová |
Šikovníčkovia |
1.,2. roč. |
Mgr.Oboňová |
Zábavná agličtina |
7., 8. roč. |
Mgr.Oravcová |
Agličtina hrou |
2-4. roč. |
Mgr.Bulíková |
Tvorivá angličtina na PC |
5-9. roč. |
Mgr.Zemanová |
Internetový |
5-6. roč. |
Mgr.Nirková |
Športovo- turistický |
1- 2. roč. |
p. Žitňanová, |
Volejbalový |
6-9. roč. |
Ing. Omelková |
Výtvarný |
2-4 roč. |
Mgr.Švachová |
Športové hry chlapci |
5-6. roč. |
Mgr.Kúdela |
Dopraváčik |
2-4 roč. |
Mgr.Múdra |
Počítačový |
3-4 roč. |
Mgr. Nirková |
V Bánovciach nad Bebravou
Dňa: 14.10.2010
RNDr. Mária Gogolová
riaditeľka školy