S P R Á V A
o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2012/2013
Podľa vyhlášky Ministerstva Školstva SR 9/2006 Z.z.
Základné identifikačné údaje § 2. ods.
Názov školy |
Základná škola, Ul. Gorazdova 1319/6,
957 04 Bánovce nad Bebravou |
Adresa školy |
ZŠ Ul. Gorazdova 1319/6 957 04 Bánovce nad Bebravou |
Telefón, fax |
038 760 29 06 |
E-mail |
|
www stránka |
|
Zriaďovateľ |
Mesto Bánovce nad Bebravou |
Vedúci zamestnanci školy
|
Priezvisko, meno |
Telefón |
Služ.mobil |
Riaditeľ |
RNDr. Mária Gogolová |
038 7602906 |
|
ZRŠ |
Mgr. Nirková Mária |
038 7602906 |
|
Rada školy
|
Titul, priezvisko, meno |
Kontakt |
Predseda |
Mgr. Ľubica Pastieriková |
038 7602906 |
Pedagogickí zamestnanci |
Mgr. Ľubica Pastieriková
Mgr. Viera Švecová
|
|
Ostatní zamestnanci |
Jana Križanová
|
|
Zástupcovia rodičov |
Ing. Bohuslav Šiko
Ing. Jana Antalová
Pavol Lobotka
Peter Schubert |
|
Zástupca zriaďovateľa |
Ing. Mária Miková |
|
Poslanci MsZ |
PeadDr. Iveta Machová
Milan Igaz
Jozef Farkaš |
|
MZ primárneho vzdelávania |
Pastieriková Ľubica, Mgr. |
PK slovenského jazyka |
Fabianová Jana, Mgr. |
PK cudzích jazykov |
Oravcová Emília, Ing. |
PK matematicko-fizikálne |
Krbata Marián, Mgr. |
PK výchovno-umelecké |
Kyselicová Nadežda, Mgr. |
PK spoločenskovené |
Žatková Denisa, Mgr. |
PK prírodovedné |
Kúdela Andrej, Mgr. |
MZ ŠKD |
Marková Natália |
Údaje o žiakoch školy za školský rok 2012/2013
Údaje o počte žiakov na začiatku a na konci školského roka 2012/2013
Ročník |
Stav k 15.9.2012
|
Stav k 31.8.2013 |
||||||||
Počet tried |
Počet žiakov |
Z toho integrovaných |
Počet odd. ŠKD |
Počet žiakov
v ŠKD |
Počet tried |
Počet žiakov |
Z toho integrovaných |
Počet odd. ŠKD |
Počet žiakov
v ŠKD |
|
1. |
2 |
31 |
0 |
1 |
28 |
2 |
30 |
0 |
1 |
28 |
2. |
2 |
30 |
1 |
1 |
29 |
2 |
30 |
1 |
1 |
29 |
3. |
2 |
35 |
1 |
1 |
28 |
2 |
36 |
1 |
1 |
28 |
4. |
2 |
34 |
0 |
1 |
26 |
2 |
34 |
0 |
1 |
26 |
5. |
1 |
30 |
1 |
|
|
2 |
30 |
1 |
0 |
|
6. |
2 |
39 |
2 |
|
|
2 |
39 |
2 |
0 |
|
7. |
2 |
34 |
3 |
|
|
2 |
33 |
3 |
|
|
8. |
2 |
41 |
3 |
|
|
2 |
41 |
3 |
|
|
9. |
2 |
41 |
4 |
|
|
1 |
41 |
4 |
|
|
Spolu |
17 |
315 |
15 |
4 |
111 |
17 |
314 |
15 |
4 |
111 |
Údaje o počte zapísaných žiakov do 1.ročníka ZŠ
POČET ŽIAKOV |
Z CELKOVÉHO POČTU
ZAPÍSANÝCH |
|
||
SPOLU
|
DIEVČATÁ |
ODKLADY |
NEZAŠKOLENÍ V MŠ |
POČET TRIED |
32
|
14 |
2 |
0
|
2
|
Úspešnosť žiakov na prijímacích skúškach na SŠ
|
Gymn. 8roč. |
Gymn.6roč. |
Gymn.4roč. |
SOŠ maturitné |
SOŠ nematuritné |
prihlásení |
1 |
0 |
12 |
23 |
5 |
prijatí |
1 |
0 |
12 |
23 |
5 |
Percento úsp. |
100% |
|
100% |
100% |
100 |
Výchovno-vzdelávacie výsledky v školskom roku 2012/2013
rieda |
ANJ |
BIO |
DEJ |
ESV |
ETV |
FYZ |
GEO |
HUV |
CHEM |
INV |
INF |
I.A |
1 |
|
|
|
1 |
|
|
1 |
|
|
|
I.B |
1 |
|
|
|
1 |
|
|
1 |
|
|
|
II.A |
1,12 |
|
|
|
1 |
|
|
1 |
|
1 |
|
II.B |
1,08 |
|
|
|
1 |
|
|
1 |
|
1 |
|
III.A |
1,41 |
|
|
|
1 |
|
|
1 |
|
1 |
|
III.B |
1,24 |
|
|
|
1 |
|
|
1 |
|
1 |
|
IV.A |
1,53 |
|
|
|
1 |
|
|
1 |
|
1 |
|
IV.B |
1,75 |
|
|
|
1 |
|
|
1 |
|
1 |
|
V.A |
1,43 |
1,61 |
1,43 |
|
1 |
|
1,61 |
1 |
|
|
1 |
VI.A |
1,96 |
2,04 |
2,17 |
|
1 |
2,3 |
1,48 |
1 |
|
|
1 |
VI.B |
1,93 |
1,8 |
1,53 |
|
1 |
2,07 |
1,33 |
1,13 |
|
|
1 |
VII. A |
1,5 |
1,16 |
1,53 |
|
1 |
1,68 |
1,42 |
1 |
1,67 |
1 |
|
VII. B |
1,92 |
1,64 |
1,71 |
|
1 |
2,14 |
1,93 |
1 |
1,79 |
|
|
VIII. A |
2 |
1,58 |
1,42 |
|
1,75 |
1,95 |
1,37 |
1 |
2,06 |
1 |
1 |
VIII. B |
1,86 |
1,45 |
1,45 |
|
1 |
1,86 |
1,5 |
|
1,86 |
|
1 |
IX. A |
2,4 |
1,65 |
1,65 |
|
1 |
2,4 |
2,25 |
|
2,65 |
|
1 |
IX. B |
2,25 |
1,35 |
1,65 |
1 |
|
1,8 |
1,95 |
|
2,05 |
|
1 |
Trieda |
MAT |
MHR |
NAV |
NEJ |
OBN |
PRA |
PRV |
PRI |
PDA |
I.A |
1,14 |
|
1 |
|
|
|
1 |
|
1 |
I.B |
1,13 |
|
1 |
|
|
|
1 |
|
1,07 |
II.A |
1,29 |
|
1 |
|
|
|
|
|
1 |
II.B |
1,38 |
|
1,29 |
|
|
|
|
|
1,31 |
III.A |
1,53 |
|
1 |
|
|
|
1 |
|
1,47 |
III.B |
1,39 |
|
1 |
|
|
|
1 |
|
1,35 |
IV.A |
1,41 |
|
1,2 |
|
|
|
1 |
|
1,35 |
IV.B |
1,75 |
|
1,23 |
|
|
|
1 |
|
1,31 |
V.A |
1,62 |
|
1,15 |
|
1,18 |
|
1 |
|
|
VI.A |
2,04 |
|
1,15 |
1,62 |
1,26 |
|
|
|
|
VI.B |
2,25 |
|
1,07 |
1,67 |
1,27 |
|
1 |
|
|
VII. A |
1,89 |
|
1 |
1,69 |
1 |
|
1 |
|
|
VII. B |
2,86 |
|
1,69 |
2,2 |
1,29 |
|
|
|
|
VIII. A |
1,89 |
|
1,2 |
1,91 |
1,06 |
|
1 |
|
|
VIII. B |
2,23 |
|
1,42 |
1,83 |
1 |
|
|
|
|
IX. A |
3,3 |
|
1,88 |
1,93 |
1 |
|
|
|
|
IX. B |
2,5 |
|
1,55 |
1,55 |
1,25 |
1 |
|
|
|
Trieda |
RZV |
RGZ |
RVK |
RUJ |
SJL |
SPR |
SVP |
TECH |
TSV |
TEV |
VEU |
VLA |
VYU |
VYV |
I.A |
|
|
|
|
1,21 |
1 |
|
|
|
1 |
|
|
|
1 |
I.B |
|
|
|
|
1,13 |
1 |
|
|
|
1 |
|
|
|
1 |
II.A |
|
|
|
|
1,47 |
1 |
|
|
|
1 |
|
1 |
|
1 |
II.B |
|
|
|
|
1,46 |
1 |
|
|
|
1 |
|
1,23 |
|
1 |
III.A |
|
|
|
|
1,65 |
1 |
|
|
|
1 |
|
1,47 |
|
1 |
III.B |
|
|
|
|
1,33 |
1 |
|
|
|
1 |
1 |
1,39 |
|
1 |
IV.A |
|
|
|
|
1,41 |
1,06 |
|
|
|
1 |
|
1,41 |
|
1,06 |
IV.B |
|
|
|
|
1,63 |
1 |
|
|
|
1 |
|
1,31 |
|
1 |
V.A |
|
1 |
1 |
|
2,07 |
1 |
|
|
1 |
1 |
1 |
|
|
1,07 |
VI.A |
|
|
|
1,6 |
2,48 |
1 |
|
|
1 |
|
|
|
|
1 |
VI.B |
|
|
|
|
2 |
1 |
|
|
1 |
1 |
|
1 |
|
1 |
VII. A |
|
|
|
2 |
2,05 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
|
|
|
1 |
VII. B |
|
|
|
2,67 |
2,29 |
1 |
1 |
1 |
1 |
|
|
|
|
1 |
VIII. A |
|
|
|
2,33 |
2,26 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
|
|
1,18 |
1 |
VIII. B |
|
|
|
2,11 |
2,27 |
1 |
1 |
1 |
1 |
|
|
|
1,14 |
|
IX. A |
|
|
|
3 |
2,9 |
1 |
|
|
1 |
|
|
|
1,4 |
|
IX. B |
1 |
|
|
2,89 |
2,65 |
1 |
|
|
1 |
1 |
|
|
1 |
|
Trieda |
Počet |
Prospeli |
Neprospeli |
Neklasifikovaní |
I.A |
15 |
14 |
0 |
1 |
I.B |
15 |
15 |
0 |
0 |
II.A |
17 |
17 |
0 |
0 |
II.B |
13 |
13 |
0 |
0 |
III.A |
17 |
17 |
0 |
0 |
III.B |
19 |
18 |
0 |
1 |
IV.A |
17 |
17 |
0 |
0 |
IV.B |
17 |
16 |
0 |
1 |
V.A |
30 |
29 |
0 |
1 |
VI.A |
23 |
23 |
0 |
0 |
VI.B |
16 |
16 |
0 |
0 |
VII. A |
19 |
19 |
0 |
0 |
VII. B |
14 |
14 |
0 |
0 |
VIII. A |
19 |
19 |
0 |
0 |
VIII. B |
22 |
22 |
0 |
0 |
IX. A |
20 |
20 |
0 |
0 |
IX. B |
21 |
21 |
0 |
0 |
rieda |
Počet |
Zamešk. hod. |
Zam. na žiaka |
Ospravedlnené |
Ospr. na žiaka |
Neospravedlnené |
Neosp. na žiaka |
I.A |
15 |
594 |
42,43 |
594 |
42,43 |
0 |
0,00 |
I.B |
15 |
598 |
39,87 |
598 |
39,87 |
0 |
0,00 |
II.A |
17 |
781 |
45,94 |
781 |
45,94 |
0 |
0,00 |
II.B |
13 |
641 |
49,31 |
641 |
49,31 |
0 |
0,00 |
III.A |
17 |
1333 |
78,41 |
1333 |
78,41 |
0 |
0,00 |
III.B |
19 |
1044 |
58,00 |
1044 |
58,00 |
0 |
0,00 |
IV.A |
17 |
755 |
44,41 |
755 |
44,41 |
0 |
0,00 |
IV.B |
17 |
1079 |
67,44 |
1079 |
67,44 |
0 |
0,00 |
V.A |
30 |
1572 |
54,21 |
1572 |
54,21 |
0 |
0,00 |
VI.A |
23 |
1925 |
83,70 |
1925 |
83,70 |
0 |
0,00 |
VI.B |
16 |
1448 |
90,50 |
1448 |
90,50 |
0 |
0,00 |
VII. A |
19 |
1901 |
100,05 |
1901 |
100,05 |
0 |
0,00 |
VII. B |
14 |
1189 |
84,93 |
1183 |
84,50 |
6 |
0,43 |
VIII. A |
19 |
2075 |
109,21 |
2070 |
108,95 |
5 |
0,26 |
VIII. B |
22 |
2699 |
122,68 |
2699 |
122,68 |
0 |
0,00 |
IX. A |
20 |
2515 |
125,75 |
2467 |
123,35 |
48 |
2,40 |
IX. B |
21 |
2187 |
104,14 |
2187 |
104,14 |
0 |
0,0 |
Výsledky externých meraní – Testovanie 9-2013
Celkom |
Počet
žiakov |
Z toho písalo |
Matematika Æ SR v % |
Matematika Æ triedy v % |
Slovenský jazyk
Æ SR v % |
Slovenský jazyk
Æ tried v % |
40 |
40 |
60,07 % |
57,75 % |
67,51 % |
68,60 % |
Zoznam uplatňovaných učebných plánov v šk. roku 2012/2013 (§2 ods. 1 písm.f)
Ročník |
1. |
2. |
3. |
4. |
5. |
6. |
7. |
8. |
9. |
Variant uč. plánu |
* |
* |
* |
* |
* |
* |
* |
* |
* |
Cudzí j. A, N, R |
A |
A |
A |
A |
A |
A/N/R |
A/N/R |
A/N/R |
A/N/R |
Rozšírené vyučovanie |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
*pozn. : nový školský vzdelávací program
A – anglický jazyk, N – nemecký jazyk, R – ruský jazyk
Údaje o fyzickom počte zamestnancov a plnení kvalifikačného predpokladu pedagogických zamestnancov školy ku dňu koncoročnej klasifikácie
Pracovný pomer |
Počet pedag. prac. |
Počet nepedag. prac. |
Počet odborných prac. |
Počet úväzkov pedag. prac. |
Počet úväzkov nepedag. prac. |
TPP |
26 |
12 |
0 |
24,2 |
10,8 |
DPP |
4 |
1 |
1 |
2,91 |
1 |
Znížený úväzok |
8 |
4 |
|
4,21 |
2,8 |
ZPS |
1 |
2 |
|
0,65 |
|
Na dohodu |
|
|
|
|
|
počet |
nekvalifikovaných |
kvalifikovaných |
spolu |
učiteľov |
|
25 |
25 |
vychovávateľov |
|
4 |
4 |
asistentov učiteľa |
|
1 |
1 |
spolu |
|
30 |
30 |
Ďalšie vzdelávanie |
Počet absolventov |
Počet študujúcich |
1.kvalifikačná skúška |
1 |
1 |
2.kvalifikačná skúška |
|
|
štúdium školského manažmentu |
|
|
špecializačné inovačné štúdium |
2 |
|
špecializačné kvalifikačné |
2 |
|
postgraduálne |
|
|
doplňujúce pedagogické |
|
|
vysokoškolské pedagogické |
|
1 |
vysokoškolské nepedagogické |
|
1 |
V stĺpci „počet študujúcich“ je počet pedagogických pracovníkov, ktorí v školskom roku 2012/2013 študovali a v stĺpci „počet absolventov“ je uvedený počet pedagogických pracovníkov, ktorí v danom školskom roku aj ukončili dané štúdium.
Pedagogickí pracovníci sa priebežne počas školského roka zúčastňovali školení a pracovných seminárov usporiadaných MPC Trenčín a MPC Bratislava, zameraných na tvorbu školského vzdelávacieho programu, metód a foriem vyučovania jednotlivých predmetov, kontinuálneho vzdelávania pedagogických zamestnancov.
Zoznam učiteľov a ich aprobácia
Meno a priezvisko, titul |
Aprobácia |
Mária Nirková, Mgr. |
1. –5.roč. |
Ľubica Pastieriková, Mgr. |
1. – 4.roč. |
Anna Muranová, Mgr. |
1. – 4.roč. |
Helena Lobotková, Mgr. |
1. – 5.roč., VYV |
Darina Jakubíková, Mgr. |
1. – 4.roč., |
Tatiana Melová, Mgr. |
1. – 4.roč. |
Gabriela Múdra, Mgr. |
1. – 5.roč. |
Marta Krbatová, Mgr. |
1. – 4.roč., RUJ, PDG. |
Katarína Oboňová, Mgr. |
1. – 4.roč. Špec. Ped. |
Magdaléna Krchlíková, Mgr. |
SJL, NEJ |
Viera Švecová, Mgr. |
NAV, ETV, DEJ |
Katarína Krupová, Mgr. |
ZEM, DEJ |
Jana Fabianová, Mgr. |
SJL, RUJ |
Mária Gogolová, RNDr. |
FYZ, GEO |
Nadežda Kyselicová, Mgr. |
MAT, TSV |
Eustella Laušová, Mgr. |
MAT, TCHV |
Marián Krbata, Mgr. |
MAT, VYV |
Denisa Žatková, Mgr. |
SJL, OBN |
Martin Urban, Mgr. |
PRI, INF., PDG. |
Jana Zemanová, Mgr. |
ANJ, DEJ |
Andrej Kúdela, Mgr. |
ZEM, ENV, TEV |
Ivana Žitňanská, Mgr |
ANJ |
Eva Vranková, Mgr. |
CHEM, BIO |
Emília Oravcová, Ing. |
PRI, ANJ |
Renáta Madzinová, Mgr. |
NAV |
Odbornosť vyučovania podľa jednotlivých predmetov v školskom roku 2012/2013
Predmet |
Celkový počet |
Odučené odborne |
% |
Odučené neodborne |
% |
Poznámka |
Vyuč. v roč. 1.- 4. roč. |
193 |
187 |
97 |
6 |
3 |
|
Slovenský jazyk |
45 |
45 |
100 |
|
|
|
Anglický jazyk |
52 |
52 |
100 |
|
|
|
Nemecký jazyk |
15 |
15 |
100 |
|
|
|
Ruský jazyk |
6 |
6 |
100 |
|
|
|
Dejepis |
14 |
14 |
100 |
|
|
|
Geografia |
15 |
15 |
100 |
|
|
|
Občianska náuka |
9 |
3 |
33 |
6 |
67 |
|
Matematika |
43 |
43 |
100 |
|
|
|
Fyzika |
10 |
9 |
90 |
1 |
10 |
|
Chémia |
6 |
6 |
100 |
|
|
|
Biológia |
15 |
11 |
73 |
4 |
27 |
|
Technická výchova |
8 |
7 |
87,5 |
1 |
12,5 |
|
Výtvarná výchova |
9 |
9 |
100 |
|
|
|
Hudobná výchova |
7 |
7 |
100 |
|
|
|
Telesná a športová výchova |
20 |
20 |
100 |
|
|
|
Etická výchova |
2 |
1 |
50 |
1 |
50 |
|
Náboženská výchova |
10 |
10 |
100 |
|
|
- |
Voliteľné predmety |
2 |
2 |
100 |
|
|
|
Informatika |
8 |
8 |
100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Súhrn |
489 |
470 |
|
19 |
|
|
Nepov. pred. 1. - 4. |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Nepov. pred. 5. - 9. |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Škol. šport. stredisko |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Súhrn |
- |
- |
- |
- |
- |
|
Spolu |
489 |
470 |
91,5 |
19 |
8,5 |
|
Aktivity a prezentácia školy na verejnosti
Rodičovské združenia spojené s akciami:
- ochutnávka jedál školskej jedálne - jeseň 2012 - za sponzorskej podpory dodávateľov potravín do školskej jedálne
- vianočný jarmok na škole: kultúrny program, vianočné pracovné dielne zamerané na regionálne tradície, predaj darčekových výrobkov - december 2012
- kultúrne vystúpenie divadelného krúžku pre rodičov - jar 2013
- otvorené hodiny žiakov 1.stupňa spojené s kultúrnym vystúpením ku dňu matiek - jún 2013
Aktivity na podporu čitateľskej gramotnosti:
- medziročníkové vedomostné kvízy k mesiacu knihy
- akcie k mesiacu knihy v školskej knižnici, návštevy mestskej knižnice
- Čítame s Osmijankom - zapojenie žiakov do akcie MsK ĽŠ
ocenené triedy 3.A v celoslovenskom kole
4.B v mestskom kole.
Deň otvorených dverí - návšteva DAB v Nitre - žiaci ročníkov 5 - 8
Návštevy divadelných vystúpení mimo školy - Nitra - žiaci
Návšteva Slovenského rozhlasu Bratislava žiaci ročníkov 6 - 8
Imatrikulácia prvákov a karneval ŠKD
Vystúpenia divadelného krúžku našej školy pre deti z MŠ Hronského, Komenského v Bánovciach nad Bebravou, pre Zväz zdravotne postihnutých, v Domove dôchodcov a pre Maticu slovenskú - divadelné predstavenia: Medovníkový domček, Striebrovlasý anjelik, Jarný pozdrav.
Posedenie žiakov triedy so starými rodičmi - besiedka k mesiacu úcty k starším v 4.B
Podpora zdravia:
- Deň jablka - jeseň 2012 - výstavka, ochutnávka jabĺk v spolupráci s firmou Fructop a relácia do školského rozhlasu
- Deň mlieka - jar 2013 - kreslenie na asfalt, relácia a ochutnávka mliečnych výrobkov v spolupráci s MILSY
Dopravné ihrisko pre žiakov 1.stupňa
- Detské olympijské hry a podpora olympionizmu formou kvízov- jún 2013
- Športový deň o Pohár školy - k MDD pre žiakov ročníkov 5-9 pre dievčatá vo vybíjanej a pre chlapcov vo futbale
- Protidrogový program pre žiakov 8.ročníka -prednáška a beseda
Čenákolo - beseda s ľuďmi, ktorí si prešli odvykacou kúrou od drog, alkoholu,
gemblerstva a iných závislostí
- Športové a turistické krúžky
- Plavecký výcvik pre žiakov 2. a 3.ročníka
Výchové a kultúrne akcie:
Prišiel k nám Mikuláš - december 2012
Návštevy policajného zboru spojené s besedou pre žiakov 1.stupňa a pre ŠKD s ukážkami práce psovoda a cvičeného psa, ukážka výstroje a policajného auta
Deň otvorených dverí pre rodičov a budúcich prvákov spojený s ukážkami vyučovacích hodín - cudzie jazyky a prírodovedné predmety - január 2013
Zápis detí do prvého ročníka spojený s divadelným vystúpením členov divadelného krúžku školy
Výchovné koncerty a bábkové divadlo - zavítali na našu školu
„Bojník“ - dejepis v prevedení umeleckého kolektívu
Návšteva divadelného predstavenia Zuza Šantavá v ZUŠ Bánovce nad Bebravou
„Dravce a sovy“ - program zameraný na poznávanie dravých vtákov, ich ochranu a environmentálnu výchovu
Noc v škole - atraktívny celonočný program pre žiakov 2. a 4. ročníka
Kultúrne vystúpenia pripravené žiakmi so zdravotným znevýhodnením ku dňu matiek a k Vianociam a Karneval v „špeciálnej triede“
Akcie k výročiu príchodu Cyrila a Metoda:
- kvízy a súťaže medzi triedami
- zapojenie do súťaže Matice Slovenskej
- náučný panel na chodbe školy
Environmentálne akcie: ku Dňu Zeme - čistenie okolia školy
Zber odpadových surovín - triedenie : papier, mobily, elektrospotrebiče a batérie - celoročne
Action week - týždenný kurz anglického jazyka s lektormi z anglicky hovoriacich krajín pre žiakov druhého stupňa
Príprava na testovanie deviatakov, Komparo
Návšteva prezentačných dní pre deviatakov
Testovanie 9-2013 - marec 2013
Chemická šou - celodenný program pre žiakov 1.stupňa spojený s pokusmi, kultúrnymi vystúpeniami a prezentáciami z hodín chémie - jún 2013
Škola v prírode - jeseň 2012
Exkurzie - celoročne: Viedeň, Vysoké Tatry, Hvezdáreň Partizánske, ZOO Bojnice a pod
Koncoročné výlety žiakov do okolia
Bohatá krúžková činnosť zameraná na rozvoj športu, čitateľskú a matematickú gramotnosť, rozvoj talentu a zručnosti detí.
Väčšina akcií je zdokumentovaná v novinkách, vo fotogalérii a v školskej televízii na stránke školy : www.zsgorazdovabn.edupage.sk.
Úspešné výsledky žiakov a pedagogických pracovníkov v súťažiach (minimálne 1. - 3. miesto v okresnom kole a vyššie:
Vedomostné súťaže - obvodné a okresné kolá |
|||
|
|
|
|
UMIESTNENIE |
ŽIAK |
SÚŤAŽ |
PEDAGÓG |
2.miesto |
Frederik Fodora 9.B |
Obv.kolo fyzikálnej olympiády kat.E |
RNDr. Mária Gogolová |
1.miesto |
Lucia Kajanová 5.A |
OK pytagoriáda |
Mgr. Nadežda Kyselicová |
3.miesto |
Andrej Súkeník 4.B |
OK pytagoriáda |
Mgr. Mária Nirková |
1.miesto |
Bibiána Adamčová 8.B |
Obv.kolo dejepisnej olympiády kat.D |
Mgr. Viera Švecová |
3.miesto |
Simon Kobyda 9.B |
Obv.kolo geografickej olympiády kat.E |
Mgr. Andrej Kúdela |
2.miesto |
Anton Zelenák 6.A |
Obv.kolo geografickej olympiády kat.H |
Mgr. Katarína Krupová |
1.miesto |
Sebastián Petreje 9.A |
Obv.kolo olympiády v AJ kat. 1B |
Mgr. Ivana Žitňanská |
2.miesto |
Adriana Sečanská |
Obv.kolo olympiády v AJ kat. 1A |
Mgr. Jana Zemanová |
1.miesto |
Mário Chromík 7.B |
Obv.kolo olympiády v NJ kat.1A |
Mgr.Magdaléna Krchlíková |
1.miesto |
Simona Mozolová |
Obv.kolo olympiády v NJ kat.1B |
Mgr.Magdaléna Krchlíková |
1.miesto |
Dávid Miklo 4.B |
Príroda plná vedomostí |
Mgr. Helena Lobotková |
1.miesto |
Andrej Súkeník 4.B |
Príroda plná vedomostí |
Mgr. Helena Lobotková |
2.miesto |
Adam Podoba 4.A |
Príroda plná vedomostí |
Mgr. Ľubica Pastieriková |
2.miesto |
Ján Jakubík 4.A |
Príroda plná vedomostí |
Mgr. Ľubica Pastieriková |
2.miesto |
Mário Chromík 7.B |
OK BO kat. E - ZOOLÓGIA |
Ing. Emília Oravcová |
1.miesto |
Nikolas Peťovský 9.A |
OK BO kat.E - GEOLÓGIA |
Mgr. Martin Urban |
1.miesto |
Jakub Kluvánek 6.A |
dekanátne kolo - Biblická olympiáda |
Mgr. Viera Švecová |
Jakub Vališ 6.A |
|||
Anton Zelenák 6.A |
|||
Literárno-umelecké súťaže - obvodné a okresné kolá |
|||
|
|
|
|
UMIESTNENIE |
ŽIAK |
SÚŤAŽ |
PEDAGÓG |
1.kat. - 2.miesto |
Richard Hainc 4.A |
OK Hviezdoslavov Kubín |
Mgr. Ľubica Pastieriková |
2.kat. - 2.miesto |
Jakub Kluvánek 6.A |
OK Hviezdoslavov Kubín |
Mgr. Denisa Žatková |
3.kat. - 1.miesto |
Kristína Miklovičová 8.B |
Obv.kolo Hviezdoslavov Kubín |
Mgr. Jana Fabianová |
1.kat. - 2.miesto |
Richard Hainc 4.A |
Rozprávkové vretienko |
Mgr. Ľubica Pastieriková |
2.kat. - 3.miesto |
Kamila Kurtišová 8.B |
Rozprávkové vretienko |
Mgr. Jana Fabianová |
|
Shaik Sufiyan 4.B |
Jesenský 2012 |
Mgr. Helena Lobotková |
|
Lukáš Hučko 4.A |
Jesenský 2012 |
Mgr. Ľubica Pastieriková |
|
Kristína Lobotková 7.B |
Jesenský 2012 |
Mgr. Magdaléna Krchlíková |
|
Natália Kobydová 6.B |
Jesenský 2012 |
Mgr. Denisa Žatková |
|
Adriana Kozačková 6.B |
Jesenský 2012 |
Mgr. Žatková |
|
Veronika Tuchyňová 9.A |
Jesenský 2012 |
Mgr. Jana Fabianová |
|
Tereza Šinská 8.B |
Jesenský 2012 |
Mgr. Jana Fabianová |
|
Vanesa Želiezková 4.A |
Jesenský 2012 |
Mgr.Ľubica Pastieriková |
3. miesto |
Nina Kurtišová 6.A |
Šaliansky Maťko |
Mgr. Denisa Žatková |
1.miesto |
Peter Kozáček, 7.B |
Európa v škole - lit.časť 3.kat. |
Mgr.Jana Fabianová |
2.miesto |
Tereza Šinská 8.B |
Európa v škole - lit.časť 3.kat. |
Mgr.Jana Fabianová |
3.miesto |
Klára Vališová 3.B |
OK Slávik Slovenska |
Simona Kršková |
Športové súťaže - obvodné a okresné kolá |
|||
|
|
|
|
UMIESTNENIE |
ŽIAK |
SÚŤAŽ |
PEDAGÓG |
3.miesto |
ZŠ Gorazdova |
OK v atletike - dievčatá - štafeta 4 x |
Mgr.Andrej Kúdela |
3.miesto |
Alica Musilová 8.B |
OK v atletike - dievčatá |
Mgr. Nadežda Kyselicová |
3.miesto |
ZŠ Gorazdova |
Obv.kolo v hádzanej žiakov ZŠ |
Mgr.Andrej Kúdela |
1.miesto |
ZŠ Gorazdova |
Obv.kolo v malom futbale žiakov ZŠ |
Mgr.Andrej Kúdela |
2.miesto |
ZŠ Gorazdova |
RK v malom futbale |
Mgr. Andrej Kúdela |
2.miesto |
ZŠ Gorazdova |
Obv.kolo v basketbale |
Mgr. Andrej Kúdela |
3.miesto |
ZŠ Gorazdova |
Obv.kolo vo volejbale |
Mgr. Andrej Kúdela |
3.miesto |
ZŠ Gorazdova |
Obv.kolo v bedmintone žiakov ZŠ |
Mgr. Andrej Kúdela |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vedomostné súťaže - krajské kolá |
|||
|
|
|
|
UR |
Anton Zelenák 6.A |
KK geografickej olympiády kat.H |
Mgr.Katarína Krupová |
6.miesto - ÚR |
Bibiána Adamčová 8.B |
KK dejepisnej olympiády kat. D |
Mgr. Viera Švecová |
5.miesto - ÚR |
Mário Chromík 7.B |
KK olympiády v NJ kat. 1A |
Mgr. Magdaléna Krchlíková |
6.miesto - ÚR |
Simona Mozolová 9.B |
KK olympiády v NJ kat. 1B |
Mgr. Magdaléna Krchlíková |
4.miesto - ÚR |
Nikolas Peťovský 9.A |
KK BO kat.E - Geológia |
Mgr. Martin Urban |
7.miesto |
žiaci 6.A |
KK biblickej olympiády |
Mgr. Viera Švecová |
Literárno-umelecké súťaže - krajské kolá a celoslovenské súťaže |
|||
|
|
|
|
2.miesto |
Kristína Miklovičová 8.B |
KK - Hviezdoslavov Kubín |
Mgr.Jana Fabianová |
zlaté pásmo |
Veronika Tuchyňová 9.A |
Kukučínová literárna Revúca |
Mgr. Jana Fabianová |
|
Tereza Šinská 9.B |
Kukučínová literárna Revúca |
Mgr. Jana Fabianová |
strieborné pásmo |
Marek Blinka 8.B |
Kukučínová literárna Revúca |
Mgr.Jana Fabianová |
1.miesto |
Marek Blinka 8.B |
Literárna Ilava |
Mgr. Jana Fabianová |
bronzové pásmo |
Kristína Miklovičová 8.B |
Kukučínová literárna Revúca |
Mgr.Jana Fabianová |
|
Bibiána Adamčová 8.B |
Kukučínová literárna Revúca |
Mgr.Jana Fabianová |
|
Zuzana Štrauchová 9.B |
Kukučínová literárna Revúca |
Mgr.Jana Fabianová |
2.miesto |
Tereza Šinská 8.B |
Píšem, píšeš, píšeme |
Mgr.Jana Fabianová |
čestné uznanie |
Marek Blinka 8.B |
DÚHA Stará Ľubovňa |
Mgr. Jana Fabianová |
Cena primátora mesta |
Tereza Šinská 8.B |
DÚHA Stará Ľubovňa |
Mgr. Jana Fabianová |
ocenenie |
žiaci 3.A |
Osmijanko - celoslovenské kolo |
Mgr. Marta Krbatová |
|
|
|
|
|
|
|
|
Talent mesta : Bibiána Adamčová 8.B, pripravovala Mgr. Viera Švecová
Vysvetlivky:
OK - okresné kolo
obv. kolo - obvodné kolo
KK - krajské kolo
CK - celoslovenské kolo
Údaje o projektoch, do ktorých bola škola zapojená:
Infovek I, II, – dlhodobý projekt informatizácie školstva
Zdravá škola – dlhodobé zameranie na zdravý životný štýl
Jazykové laboratórium – moderné trendy výučby cudzích jazykov pomocou počítačov a interaktívnych programov
Euro k euru – podpora športu na škole
Údaje o výsledkoch inšpekčnej činnosti na škole v šk. roku 2012/2013
V školskom roku 2012/2013 prebehla inšpekcia zameraná na stav a úroveň školskej integrácie na škole, ktorá zistila, že na vyučovacích hodinách je vytváraná dobrá pracovná atmosféra, využíva sa IKT vo vyučovacom procese, je dobrá spolupráca s poradenskými zariadeniami. Problémy sú riešené v súčinnosti s odbornými zamestnancami poradenských zariadení.
Inšpekcia uložila doplniť niektoré náležitosti v ŠkVP pre individuálnu integráciu žiakov s mentálnym postihnutím. Všetky náležitosti boli v určenom termíne doplnené.
Vyhodnotenie koncepčného zámeru rozvoja ZŠ Ul. Gorazdova 1319/6 Bánovce nad Bebravou v školskom roku 2012/2013
Plnenie stanovených cieľov:
a/ Výchovno-vzdelávacia oblasť
b/ Kontrolná oblasť
c/ Personálna oblasť:
d/ Priestorové a materiálové podmienky:
doplnenie didaktických pomôcok, IKT a výukových programov z prostriedkov rodičovského združenia a nadačného projektu Euro k euru,
oprava strechy - odstránenie havarijného stavu zatekajúcej strechy na dvoch pavilónoch a na spojovacích chodbách,
výmena okna na hornej chodbe v pavilóne tried ročníkov 1 – 4
maľovanie tried, chodieb a údržba lavíc a tabúľ.
e/ Hospodárska oblasť – rok 2012 ukončený bez schodku, všetky faktúry boli včas uhradené,
{C} - hospodárenie prebehlo v rámci rozpočtu na jednotlivé roky,
{C} - škola požiadala a získala financie na protidrogovú činnosť od mesta,
{C} - škola v spolupráci s RR získala finančnú podporu na vybavenie ďalších dvoch tried interaktívnymi tabuľami,
{C} - zakúpila športové pomôcky z financií získaných z nadačného projektu Euro k euru,
{C} - škola získala financie zo zberu papiera, z prenájmu priestorov telocvične a dolnej chodby, od cudzích stravníkov v ŠJ, z 2% dane z príjmu zo závislej činnosti fyzických osôb.
f/ Spolupráca školy s inými subjektmi – pokračuje podľa koncepčného zámeru s:
{C} - Mesto Bánovce nad Bebravou
{C} - RZ pri ZŠ Gorazdova
{C} - Ostatné ZŠ mesta
{C} - Materské školy mesta
{C} - CPPPaP
{C} - CVČ
{C} - RÚVZ Trenčín
{C} - Policajný zbor v Bánovciach nad Bebravou
{C} - ŠPÚ
Po prehodnotení plnenia koncepčného zámeru rozvoja školy možno konštatovať, že prevažná väčšina úloh sa plní. V oblasti materialno technického zabezpečenia je úloha dlhodobá a jej splnenie závisí od možností zriaďovateľa.
1.) Pridelené dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov: 405080,- €
Dotácia z MF SR na originálne kompetencie: 1304,- €
2.) Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených
s hmotným zabezpečením školy od rodičov
– poplatky za pobyt v ŠKD 3735,- €
3.) Pridelené finančné prostriedky na vzdelávacie poukazy: 7412,- €
(čerpanie na mzdy pre vedúcich krúžkov a pokrytie nákladov
na krúžkovú činnosť)
4.) Príjmy od fyzických a právnických osôb 7959,- €
(prenájom ned. priestorov, za odpad a réžiu ŠJ)
5.) Iné získané finančné prostriedky: 18699,- €
(dobropisy)
6.) ZŠ boli poskytnuté aj finančné prostriedky pre
žiakov v hmotnej núdzi:
- školské potreby 199,- €
- dotácia na stravu 973,- €
- dopravné 3846,- €
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky a oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť
Silné stránky v minulom školskom roku:
· Umiestnenie školy v zapájaní žiakov do vedomostných a literárno-umeleckých súťaží v okrese 4. najlepšia škola
· Pripravme ich na školu – celoročná výučba detí z MŠ Hronského našim pedagógom v anglickom jazyku.
· Action week – týždenný kurz anglického jazyka s lektorom z anglicky hovoriacej krajiny pre žiakov ročníkov 5 – 9.
· Prvá chemická šou – výchovno-vzdelávací program pre žiakov ročníkov 1 - 6 realizovaný žiakmi 8. a 9. ročníka na podporu netradičného spôsobu vyučovania prírodovedných predmetov.
· Poznávací zájazd Viedeň – s cieľom poznať lepšie nemecký jazyk a kultúru
· E-Twinning – komunikácia žiakov so žiakmi zo zahraničia v anglickom jazyku
· Organizovanie plaveckého výcviku, Detských olympijských hier pre 1. stupeň, turnaj o Pohár školy – s dôrazom na zdravý životný štýl žiakov, boj proti obezite, podporu pohybu.
· Dopravná výchova – realizovaná na prenosnom detskom dopravnom ihrisku
· Zapájanie žiakov do športových súťaží
· Bohatá krúžková činnosť – so zameraním na rozvoj športu, dramatického a umeleckého talentu, ale aj rozvoj vedomostí a zmysluplné trávenie voľného času
· Cieľavedomá príprava deviatakov na Testovanie 9 – využívanie krúžkovej činnosti, internet, e- learning, literárne zdroje, zapájanie žiakov do testovania Komparo
· Dôraz na rozvoj čitateľskej a matematickej gramotnosti žiakov v spolupráci so školskou a mestskou knižnicou, zapájaním kolektívov žiakov aj jednotlivcov do súťaží a významných dní s využívaním zdrojov z internetu a stránky školy
· Zapájanie žiakov do regionálnych literárnych a umeleckých súťaží s dôrazom na osobnostný a sociálny rozvoj žiakov a rozvoj komunikačných kompetencií
· Organizovanie besied, kultúrnych vystúpení a prednášok s cieľom preklenúť problémy dospievania, problémy v kolektíve, poznávať ľudské práva a predchádzať negatívnym návykom
· Akcie ku Dňu mlieka, Dňu jablka – zamerané na zdravú výživu
· Regionálne tradície a zvyky – organizovanie vianočného jarmoku spojeného s tvorivými dielňami, zapájanie do akcií mesta, poznávanie mesta, jeho symbolov, predstaviteľov, okolia a významných osobností regiónu
· Exkurzie a výlety – organizované s cieľom prehĺbiť teoretické vedomosti, poznávať nové, využiť poznatky v projektovej činnosti a pod.
· Spolupráca s rodičmi – rodičovské združenia a Deň otvorených dverí , podpora školy rodičmi pri akciách školy a rozširovaní pomôcok
· Spolupráca s miestnymi materskými školami – vzájomné návštevy, divadelné predstavenia našich žiakov pre deti z MŠ, aktívne získavanie nových žiakov, vyučovanie angličtiny v MŠ
· Environmentálna výchova posilnená separovaním elektroodpadu, batérií a zberom papiera. Zapojenie tried do akcie Vyčistime Slovensko a Vyčistime naše mesto.
· Aktivity zamerané na humanizmus a pomoc slabším - Detský čin roka , zapojenie do zbierok
· Monitorovanie kultúry a klímy školy prostredníctvom dotazníkov medzi zamestnancami aj rodičmi
· Monitorovanie negatívnych javov – dotazník o šikanovaní medzi žiakmi školy
· Odstraňovanie negatívnych javov – spoluprácou vedenia školy s výchovným poradcom, triednymi učiteľmi, CPPPaP a rodičmi
· Integrácia žiakov s poruchami učenia a zabezpečenie podmienok pre žiakov so zdravotným znevýhodnením – kvalitná práca špeciálneho pedagóga a asistenta učiteľa
Slabé stránky v minulom roku
Materiálno – technické zabezpečenie školy:
Šance
Riziká
Voľnočasové aktivity žiakov školy pod vedením pedagogických zamestnancov
|
Krúžok |
ročník |
Meno učiteľa |
1 |
Tvorivá angličtina |
1.-2.r |
Jakubíková D. |
2 |
Športové hry |
5.-6.r. ch |
Vranková E. |
3 |
Športové hry |
7.-8.r. ch |
Vranková E. |
4 |
Športové hry |
5.-6.r. d |
Vranková E. |
5 |
Športové hry |
7.-8.r. d |
Kyselicová N. |
6 |
Športovo-turistický |
3.-4.r. |
Nirková M. |
7 |
Šikovníčkovia |
2.-4.r |
Múdra G. |
8 |
Správne po slovensky |
9.r |
Fabianová J |
9 |
Školské rádio - komunikácia |
6.-8.r. |
Žitňanská I.
Žatková D. |
10 |
Šprtovo-turistický |
1.-2.r. |
Krbatová M. |
11 |
Zábavná matematika |
9.r. |
Laušová E. |
12 |
Tvorivá angličtina |
3.- 4. r |
Melová T. |
13 |
Divadelný |
1.-6.r. |
Žitňanová D |
14 |
Divadelný |
1.-6.r. |
Marková N. |
Výročná správa o výchovno-vzdelávacej činnosti v školskom roku 2012/2013 bola prerokovaná na pedagogickej rade dňa 1.10.2013
V Bánovciach nad Bebravou
Dňa: 1.10. 2013
.............................................................
RNDr. Mária Gogolová
riaditeľka školy
Rada školy pri ZŠ Ul. Gorazdova 1319/6, Bánovce nad Bebravou
Rada školy pri ZŠ Ul.Gorazdova 1319/6 Bánovce nad Bebravou oznamuje, že na zasadnutí Rady školy dňa 4.10.2013 bola prerokovaná Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2012/2013 so záverom:
Rada školy vzala Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2012/2013 na vedomie a súhlasí s obsahom predloženej správy.
_________________________________
Mgr. Ľubica Pastieriková, predseda Rady školy
V Bánovciach nad Bebravou, 4. 10. 2013